Rīgā notiks ikgadējais Jūras delikatešu festivāls

Laikā, kad visā Eiropā notiek dažādi gastronomiski festivāli, Rīgā no šodienas līdz 28.septembrim notiks ikgadējais Jūras delikatešu festivāls, aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Limba.

 

Interjera un delikatešu centrs "mc²" ik rudeni rīko šo festivālu jau ceturto gadu.

Šogad festivāla organizatori īpaši domājuši par atšķirīgām formām, kā palīdzēt gardēžiem orientēties piedāvājumā un nogaršot to par draudzīgām cenām.

 

 

Festivālā darbosies auksto uzkodu degustācijas bufete ar dažādu veidu jūras produktu antipastu, restorāna "Gastronome" meistaru kūpinātām zivīm un pavāru gatavotiem zivju ēdieniem. Piedāvājumā būs vairāku veidu degustāciju plates - jūras produktu degustāciju plate un plate ar daudzveidīgu mīdiju izlasi. Tāpat varēs nobaudīt arī omāru biezzupu, mājas gaumē gatavotus zivju pīrāgus un citus festivāla gardumus.

 

 

Restorānā "Gastronome" būs īpaša festivāla ēdienkarte un "Festivāla mielasts", kas paredz iespēju par 25 latiem neierobežotā daudzumā baudīt grilētu zivju un jūras produktu izlasi.

Četru gadu laikā festivāls audzis, no klientu pasākuma kļūstot par pilsētas mēroga svētkiem, kas piesaista arī gardēžus, kas nav "mc²" regulārie apmeklētāji.

 

 

Restorāna "Gastronome" speciālisti pārsteidz festivāla viesus ar aizvien plašāku un interesantāku eksotisko jūras velšu piedāvājumu no visas pasaules. Izteiksmīgākie festivāla jaunumi šogad būs āmurhaizivs, mahi-mahi un mēness zivs, kuru svars sniedzas līdz 30 kilogramiem un garums - līdz diviem metriem.

 

 

Festivāla viesiem būs iespēja apskatīt un fotografēt lielzivis, papildināt savas zināšanas ar vērtīgu informāciju par tām, kā arī nogaršot Klusā okeāna iemītnieku gaļu.

 

Latvijas ziņas