Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas pilī notiks valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija

Rīgas pilī šodien, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, notiks pēdējā valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija.

Triju Zvaigžņu ordenis (TZO) tiks pasniegts 14 tautas deputātiem par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā - Guntim Blūmam, Andrejam Cīrulim, Jānim Geibam, Jurim Janekam, Valentīnai Klibiķei, Ritai Kukainei, Uldim Laucim, Ādolfam Ločmelim, Leopoldam Ozoliņam, Viktoram Skudram, Voldemāram Šļakotam, Jānim Vagrim, Jānim Vanagam un Andrim Vilcānam.

TZO saņems arī animācijas filmu studijas "Dauka" izpilddirektors un režisors Ansis Bērziņš, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora vietnieks un galvenais krājuma glabātājs Mārtiņš Kuplais un aktrise Ilze Vazdika, kā arī bijušais Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Dzintars Mozgis, kuram ordenis jau tika piešķirts pērn, bet viņš neieradās to saņemt.

Savukārt Viestura ordeni saņems Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks Andis Dilāns un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Strenču posteņa komandieris Aleksejs Jefimovs.

Vēl šodien pasniegs Viestura ordeņa Zelta goda zīmi VUGD Jelgavas daļas ugunsdzēsējam Viktoram Antoņenko, bet Bronzas goda zīmi - VUGD Ķeipenes posteņa ugunsdzēsējam Lotāram Liepiņam.

Prezidents pasniegs arī Atzinības krustu - VUGD Transporta un saimnieciskās daļas vecākajam speciālistam Jānim Baško, bērnu infektoloģei Dzintrai Celmiņai, Rīgas Dzemdību nama vecmātēm Guntai Freimanei un Sofijai Raitumai, Latvijas Orientēšanās federācijas prezidentam Jānim Lazdānam, Amerikas latviešu kultūras un sabiedriskajam darbiniekam Pēterim Alfrēdam Lielzuikam, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju slimību nodaļas bērnu māsai Benitai Prodniecei, Mazpulku organizācijas vadītājam Latvijā Valdim Sakaram, ilggadējam dzelzceļa nozares darbiniekam Jurijam Vagelam un ilggadējai mežkopei Aijai Zviedrei.

Latvijas ziņas