Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradīsies žirafe Usmī

Šodien Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradīsies jaunais žirafu mājas iemītnieks Usmī, aģentūru LETA informēja Rīgas zoodārza Informācijas un izglītības nodaļā.

 

 

2006.gadā Lodzā dzimušais žirafu puisis Usmī zoodārzā mītošajam šīs sugas dzīvniekiem Pikam un Periskopam piebiedrosies ap plkst.8.

 

 

Paredzams, ka ceturtā žirafe Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradīsies šī gada vasarā, bet par žirafu dāmu iegādi varēs domāt tikai pēc pilnīgas jaunās mītnes apgūšanas.

Pagaidām žirafes ir aplūkojamas pagājušajā rudenī atvērtās žirafu mītnes iekštelpās. Gaisa temperatūrai naktī nostabilizējoties virs plus desmit grādiem, zooloģiskā dārza darbinieki tās sāks pierunāt iziet arī plašajā āra aplokā.

 

 

Žirafes transportēšanas izdevumus no Polijas un Latviju sedz SIA "Latvijas Mobilais telefons".

Jau ziņots, ka pēc ilgu gadu pārtraukuma pagājušā gada septembrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradās pirmā žirafe Piks, kuram pēc pāris dienām pievienojās arī Periskops.

Līdz šim žirafes Rīgas Zooloģiskajā dārzā bija laika posmā no 1972. līdz 1979.gadam, kad tās tika izmitinātas ziloņu mājā, taču drēgnās telpas žirafu turēšanai bija nepiemērotas, un apmeklētāju iemīļotie dzīvnieki slimoja, līdz nomira.

 

 

Jaunās žirafu mītnes celtniecība tika sākta 2004.gadā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un Vides ministrijas, kā arī Rīgas domes finansiālu atbalstu.

Kopējās celtniecības izmaksas pārsniedza miljonu latu, bet tagad Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir visām jaunākajām Eiropas Zooloģisko dārzu un akvāriju asociācijas prasībām atbilstoša mītne.

 

Latvijas ziņas