Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Runās par energoresursiem

Nākamceturtdien, 18. martā, pulksten 10.00 Straupes kultūras namā Plācī notiks Vidzemes reģionālais seminārs "Atjaunojamie energoresursi - Latvijas tautsaimniecības iespējas šodien".

Vidzemes lauku attīstības speciāliste Valda Empele informē, ka uz semināru aicināti interesenti no visiem Vidzemes novadiem.

Pasākumā būs teorētiskā un praktiskā daļa.

Pirmajā daļā Vidzemes reģionālās enerģētikas asociācijas vadītājs Andis Krauklis stāstīs par energoresursu izmantošanu publiskajā un privātajā sektorā. Savukārt par zaļās enerģijas iespējām runās Rīgas Tehniskās universitātes profesore Dagnija Blumberga. Viņa sniegs ekonomisko salīdzinājumu malkas, šķeldas, enerģētisko kultūru, granulu, biogāzes, saules, siltumsūkņu un saules enerģijas pielietojumam. Profesore arī skaidros, kā šai darbībai piesaistīt finansējumu.

Protams, ne viss atjaunojamo energoresursu apguvē uztverams pozitīvi. To izmantošanā ir arī mīnusi. Par zaļās enerģijas gaismas un ēnas pusēm stāstīs interneta portāla www.ekozeme.lv direktore Kristīne Nagornaja-Krastiņa.

Praktiskajā daļā lauku uzņēmēji no Mazsalacas, Aizkraukles un Alojas dalīsies pieredzē par salmu granulu ražošanu un vēja un saules enerģijas izmantošanu saimniecībās.

Semināru organizē Valsts Lauku tīkls sadarbībā ar VSIA "Vides projekti" un Pārgaujas novada pašvaldību. Pasākuma rīkotāji uzsver, ka par alternatīvo enerģiju interese palielinās, jo tas ir enerģijas resursu veids, kas nerada kaitējumu apkārtējai videi. Pašlaik Latvijā ap 70 procentu primāro energoresursu tiek importēti.

Latvijas ziņas