Saeima par Loskutova atbilstību amatam varētu lemt jau nākamnedēļ

Saeima par Korupcijas novērošanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atbilstību amatam varētu lemt jau nākamnedēļ, aģentūrai LETA apstiprināja vairāki koalīcijas partiju pārstāvji.

 

Viens no komisijas, kura pētīs Loskutova darbību, locekļiem, Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC), norādīja, ka komisijai vispirms vajadzētu iepazīties ar lietas apstākļiem un materiāliem, kā arī konstatēt, kurš birojā ir atbildīgs par finanšu uzskaiti un kontroli.

 

 

Pirms lēmuma pieņemšanas komisijā Jaundžeikars nevēlējās komentēt, vai, viņaprāt, Loskutovs var turpināt vadīt biroju.

 

 

Kā ziņots, valdība šodien nolēma izveidot komisiju KNAB vadītāja Loskutova darba un atbildības par pārkāpumiem birojā izvērtēšanai.

 

 

Komisijā, kas vērtēs Loskutova darbu, darbosies Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš, Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, Jaundžeikars un aizsardzības ministrs Vinets Veldre (TP). Komisiju vadīs ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

 

 

Komisijai atzinums valdībai jāsagatavo un jāsniedz nedēļas laikā līdz 16.jūnijam.

Pēc valdības sēdes Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC) bija skeptisks par Loskutova spēju saglabāt šo amatu. Godmanis žurnālistiem norādīja, ka pēc pārbaužu rezultātiem var secināt, ka darba organizācija un pienākumu sadale lēmumu pieņemšanā KNAB ir viszemākajā līmenī.

 

 

Premjers arī pauda neizpratni, kāpēc kratīšanās izņemto naudas līdzekļu inventarizācija KNAB pēdējo reizi veikta par 2003.gadu, bet turpmākos gadus inventarizācijas nav veiktas.

Premjers valdības sēdes laikā Loskutovam uzdevis jautājumu, vai, izvērtējot izveidojušos situāciju un atklātos apstākļus, Loskutovs sevi uzskatot par cienīgu turpināt vadīt KNAB. Uz to Loskutovs esot atbildējis, ka viņš sevi par tādu uzskatot.

 

 

Godmanis uzsvēra, ka KNAB ir jāsaglabā un pēc Loskutova atstādināšanas par biroja vadītāja pienākumu izpildītāju varētu kļūt līdzšinējais Loskutova vietnieks Alvis Vilks, kurš Godmanim šķiet "piemērotāks".

 

 

Vienlaikus premjers uzdevis Tieslietu ministrijai izstrādāt juridiski izvērtētus kritērijus šādu augstu amatpersonu iecelšanas kārtībai.

 

 

Par Loskutova atbrīvošanu no amata lēmums jāpieņem Saeimai.

 

Latvijas ziņas