Sāksies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem 1

Rīt, 18.maijā, sāksies un līdz 16.jūnijam ilgs parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem „Grozījumi likumā „Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam"", „Grozījums likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"" un „Grozījumi likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam"".

Parakstu vākšanai ir izveidotas 622 parakstu vākšanas vietas Latvijā un 45 parakstu vākšanas vietās ārzemēs. Parakstu vākšana notiks tajās pašās vietās, kur no 11.maija līdz 9.jūnijam iespējams parakstīties arī par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" iesniegšanu parlamentā.

 Centrālā  vēlēšanu komisija (CVK) aicina vēlētājus, pirms doties parakstīties, noskaidrot tuvākās parakstu vākšanas vietas adresi un darba laiku. Šo informāciju var iegūt savā pašvaldībā, CVK interneta mājaslapā www.cvk.lv vai pa uzziņu tālruni 67049999.

 

Informācijai par parakstu vākšanas vietu adresēm un darba laikiem jābūt publicētai arī pašvaldību mājaslapās un pašvaldību preses izdevumos.  Parakstu vākšanas vietas Latvijā strādās četras stundas dienā, arī brīvdienās un svētku dienās. Savukārt parakstu vākšanas vietas ārvalstīs ir atvērtas pārstāvniecību vadītāju noteiktajos darba laikos.

 Piedalīties parakstu vākšanā drīkst visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, sākot no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase, kurā izdarīs atzīmi par dalību parakstu vākšanā.

 Iespēja piedalīties parakstu vākšanā ir arī tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt parakstu vākšanas vietā. Šajā gadījumā vēlētāja uzticības personai tuvākajā parakstu vākšanas vietā vai pašvaldības vēlēšanu komisijā vēlākais līdz 15.jūnija pulksten 12.00 jāiesniedz attiecīgs iesniegums. Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietā tiks organizēta pēdējā parakstu vākšanas dienā, 16.jūnijā.

 Šogad pirmo reizi tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir arī Latvijas pilsoņiem ieslodzījuma vietās. Šiem vēlētājiem par savu vēlmi piedalīties parakstu vākšanā jāinformē ieslodzījuma vietas administrācija.

 Lai par apturētajiem likumiem tiktu rīkota tautas nobalsošana, parakstu vākšanā jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētājiem. Šāds atbalsts nepieciešams katram no apturētajiem likumiem.

Komentāri 1

Tā gan!

1. Pabalstiem nav jābūt kā algas aizstājējiem, bet gan kā iespējai izdzīvot, kad kādu objektīvu iemeslu nav iespējams strādāt.
2. Kad ir jāsaņem algas aploksnē, tad to gribam, bet kad jāierobežo pabalsti, tad nē. Ja tas kopējais katliņš ir tukšs, tad tāds arī paliks!

3. Šķiet, ka pabalstu griesti ir pietiekami augsti, lai normāliem cilvēkiem no tautas nebūtu ko iespringt.
4. Iedziļinieties problēmā! Nevar taču iet balsot par biezo interesēm!
Šie griesti būti jāsaglabā vēl ilgāk, citādi atkal kāds bankas klerks saņems 4 tūkstošus LIKUMĪGI bērnu PABALSTĀ.

pirms 10 gadiem, 2011.05.18 13:31

Latvijas ziņas