Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarakstus Saeimas vēlēšanām iesniegušas jau četras partijas un apvienības 4

Kopš 14. jūlija Centrālajā vēlēšanu komisijā var iesniegt 10. Saeimas deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām, kas notiks 2. oktobrī. Sarakstu pieņemšana ilgs līdz 3. augustam.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas interneta mājas lapā publicētās informācijas, līdz pirmdienas rītam sarakstus bija iesniegušas četras partijas un politiskās apvienības. Pagaidām iesniegtajos sarakstos no bijušā Valkas rajona ir iekļauti trīs kandidāti - Māris Kučinskis (deklarētā dzīves vieta Jērcēnos), Zigeta Vīķele no Smiltenes novada un Vents Armands Krauklis no Valkas novada.

Pati pirmā savu kandidātu vārdus 19. jūlijā iesniedza partiju apvienība "Saskaņas centrs". No šīs apvienības vēlēšanās nolēmuši kandidēt pavisam 115 kandidāti. Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā ir 30 cilvēki. Saraksta priekšgalā atrodas Ivans Klementjevs no Rīgas, Juris Silovs (Garkalnes novads), jau iepriekšējos sasaukumos pazīstamais politiķis Jānis Ādamsons (Ogres novads), Lauris Valainis (Ādažu novads) un Jānis Nīkrencis no Alūksnes novada.

Otrā sarakstu ar 97 kandidātiem ir iesniegusi partija "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL). Vidzemes apgabalā no partijas kandidēs 26 cilvēki. Ar pirmo numuru sarakstā vēlēšanās piedalīsies Andris Tolmačovs (Olaines novads), pēc viņa nākamie četri ir Jānis Kuzins (Jūrmala), Aleksandrs Prutkovs (Salaspils novads), Tatjana Strautmane (Rīga) un Ludmila Rodionova (Olaines novads).

Sarakstu ar trešo numuru ar 93 kandidātiem iesniedza partija "Par prezidentālu republiku". Vidzemes apgabalā no 22 kandidātiem pirmie pieci ir Aigars Taukulis (Ikšķiles novads), Oskars Grīgs (Tukuma novads), Jānis Nebars (Madonas novads), Ulrika Auniņa (Carnikavas novads) un Agnese Buša no Rīgas.

Pirmdien no rīta savu sarakstu ar 115 kandidātiem iesniedza arī partiju apvienība "Par labu Latviju". Tātad viņiem vēlēšanās būs ceturtais saraksts. Vidzemē vēlēšanās no šīs partiju apvienības piedalīsies 30 kandidāti.

Kā pirmais šai sarakstā ir iekļauts bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis (Rīga), aiz viņa pirmajā piecniekā ir ierakstīta Karina Pētersone (Rīga), Māris Kučinskis (Strenču novads), Oskars Spurdziņš (Valmiera) un Kārlis Leiškalns no Jūrmalas. Apvienības sarakstā ir arī abi pārējie kandidāti no bijušā Valkas rajona - Z. Vīķele un V. A. Krauklis. Viņiem Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā attiecīgi ir 28. un 29. vieta.

Sarakstu iesniegušo partiju un apvienību programmas ir diezgan līdzīgas. Visās ir solījumi uzskatīt Latvijas cilvēkus par galveno valsts vērtību. "Saskaņas centrs" sola valsti izvest no krīzes un pārtraukt pazemojošo aizdevumu lūgšanu no starptautiskajiem aizdevējiem. Solīts nodrošināt visiem izglītību, samazināt bezdarbu, atbalstīt jauniešus.

PCTVL atšķiras ar to, ka vēl sola visiem nepilsoņiem garantēt Latvijas pilsonību bez eksāmeniem un zvērestiem, kā arī nodrošināt patstāvīgajiem iedzīvotājiem tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Savukārt partijas "Par prezidentālu republiku" programma no citām atšķiras ar to, ka šī partija ir apņēmusies mainīt politisko valsts pārvaldi un izveidot tādu, kurā tautas ievēlēts prezidents ieceltu ministrus un vadītu viņu darbu.

Tautas un Latvijas Pirmās un "Latvijas ceļa" partijas izveidotajai apvienībai "Par labu Latviju" šoreiz programma ir ļoti lakoniska un pat piesardzīga. Pēc apliecinājuma, ka galvenā vērtība ir cilvēki seko daži it kā plānotie uzdevumi, kas patiesībā jau ir izpildīti, piemēram, nodrošināt visiem bezmaksas izglītību līdz augstskolai.

Solījumi būs vēl, jo sarakstu iesniegšana turpinās. Lai vēlētājiem būtu iespējami plašāka informācija par deputātu kandidātiem, sabiedrība par atklātību "Delna" ir izveidojusi internetā mājas lapu www.kandidatiuzdelnas.lv, kurā atgādinās par svarīgākajiem ar korupciju saistītiem notikumiem un sniegs īsus kandidātu iepriekšējās darbības aprakstus.

Komentāri 4

Latvietis

galigi neinterese. kam tas varetu but interesanti?

pirms 8 gadiem, 2010.07.27 18:57

Latvietis 2

Tas varētu būt interesanti tiem, kam ir pilsoniskās atbildības sajūta. īsti latvieši balsos par nacionālistiem. Ceru, ka smiltenieši nav ņergas. LPP zem ūdens, lai tur arī viņi paliek.

pirms 8 gadiem, 2010.07.28 13:18

Latvietis

Kuros tu deve par istiem iznireli?
Par nacionalistiem balsos tikai paki, kuri neredz talak par savu degunu un sunu ciemu, kuriem baro so ideju un vini tic, lai tikai netrauce sudos sedet.

Laikam latvijas liktenis ir noslikt sun(d)os, jo tauta ir nozelojama un sekla.
Izmirusi Latviesi ar kuriem var lepoties, kuri doma par nakotni un mazberniem.

Svarigi lai nacionalisms butu, fasisms, valoda un patriotiska sajuta.
Viss, ar to tadiem cilvekiem ka Latvietis 2, pilnigi pietiek.

Kur tadi sekli rodas, no kadiem pakiem, un vel iedomajas sevi par latviesiem?
Vergi! Lapstu rokas, ejat stradat, jusu domas nevienam neinterese.

pirms 8 gadiem, 2010.07.29 11:28

Latvietis 2

Skatos smirdīgs krievu pāķis ielīdis pat ziemeļlatvijas portālā. Vai arī kārtējais zemeņu lasītājs no Īrijas, kas vaino savās nelaimēs katru Latvieti!

pirms 8 gadiem, 2010.07.29 14:11

Latvijas ziņas