Smiltenes pašvaldības vadītājs ar kolēģiem organizē Latvijas Reģionu pirmo forumu 2

Piektdien, 30.novembrī, bankas "Citadele" konferenču zālē, Rīgā, Republikas laukumā 2a, tiek organizēts pirmais Latvijas reģionālo pārstāvju forums "Kā izdzīvot Latvijas reģionos?!".

Babītes novada domes pašvaldības priekšsēdētājs un partijas "Reģionu alianse" priekšsēdētājs Andrejs Ence kā viens no foruma organizatoriem aģentūru LETA informēja, ka šāds forums tiek organizēts ar mērķi panākt Latvijas reģionu atdzimšanu un Satversmē noteikto cilvēktiesību ievērošanu, novēršot straujo dzīves līmeņa pazemināšanos un iedzīvotāju izceļošanu no valsts.

Forumā piedalīsies Latvijas pašvaldību un pilsētu domju vadītāji un deputāti, reģionālo politisko partiju pārstāvji, Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), NVO pārstāvji, nozaru eksperti un valsts pārvaldes pārstāvji.

Foruma iniciatori ir Latvijas pašvaldību vadītāji - Andrejs Ence (Babīte), Dagnis Straubergs (Salacgrīva), Ainārs Mežulis (Smiltene), Aleksandrs Lielmežs (Mālpils), Lauris Karlsons (Mērsrags), Guntis Gladkins (Rūjiena), Indra Rassa (Saldus), Nellija Kleinberga (Skrunda), Pēteris Balzāns (Ādaži), Karina Putniņa (Baldone), Uģis Mitrevics (Sigulda), Rihards Melgailis (Vecumnieki), Guntis Liepiņš (Sēja), Antons Cibuļskis (Ropaži) un Dace Vilne (Aloja), kā arī Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA).

"1990.gada 4.maijā mēs visi bijām kopā un izcīnījām neatkarīgas Latvijas atdzimšanu. Pēc 22 brīvības gadiem starp valsts pārvaldi un pašvaldībām diemžēl izveidojusies atšķirīga izpratne par valsts attīstību. Lai rastu risinājumu un vienotos par turpmāk saskanīgāku un uz iedzīvotāju interesēm vērstu darbību, aicinām sanākt kopā gan pašvaldību pārstāvjus, gan ekspertus," pauda Ence.

Viņš skaidroja, ka pirmā Latvijas reģionālo pārstāvju foruma mērķis ir vienoties par reģionālo pārstāvju savstarpēju sadarbību un rastu atbildes uz jautājumiem: Ko darīt? Kā būt? Kā panākt produktīvu un saskanīgu sadarbību starp valsts pārvaldi un pašvaldībām?

"Mēs vēlamies, lai Latvijas reģioni ne vien izdzīvotu, bet kļūtu spēcīgi, ar augsti attīstītu infrastruktūru un potenciālu izaugsmei," skaidroja Ence.

Foruma pirmajā daļā no plkst.10 līdz plkst.12 tiks apspriestas tēmas "Pašvaldību darbība reģionos - situācijas analīze", "Pašvaldību funkcijas" un "Pašvaldību un valsts pārvaldes sadarbības modeļi". Tajā piedalīsies Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska, tiesībsargs Juris Jansons, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis, Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons un Ence.

Foruma otrajā daļā no plkst.12.30 līdz plkst.14.30 plānots diskutēt par reģionu jautājumiem un dzīvesveida iespējām reģionos. Plānotas vairākas tēmas - "Reģionālo pārstāvju līdzdalība valsts pārvaldē", "Reģionu pastāvēšanas un attīstības nozīme tautsaimniecībā" un "Iedzīvotāju dzīvesveids un veselība: vides, sporta un izglītības nozīme reģionos".

Otrajā daļā piedalīsies Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits, Siguldas kamaniņu trases direktors Dainis Dukurs, LPIAA padomes priekšsēdētāja Tekla Žabova, biedrības "Progresīvie" priekšsēdētājs Ansis Dobelis, publisko skolu dibinātājs Reinis Ziļevs un citi.

Foruma moderators būs Arnis Krauze.

Komentāri 2

Maiga

Dod Dievs Jums, pašvaldību darbiniekiem, necensties pierādīt, cik mūsu valdība ir nevarīga un karot pret to, bet domāt un darīt iespējamo, lai novados radītu darba vietas, racionāli izmantot nodokļu naudu. Dalīties pieredzē kā pārvaldīt un kontrolēt finanšu līdzekļu izlietojumu, kritiski izvērtēt darbinieku darba samaksu. Neaizmirst, ka Jūsu pienākums ir rūpēties par bērniem, arī par veciem un slimiem, kas paši to nespēj. Lai veicas!!!

pirms 7 gadiem, 2012.11.25 11:47

Tā gan

Piekrītu Maigai. Nedrīkst strīdēties, naidoties, pierādīt, kurš stiprāks. Beidzot jādomā kopējiem spēkiem kā attīstīties, kur veidot darba vietas, kur samazināt - taupīt, kur prātīgi izlietot iegūtos pašvaldību līdzekļus.
Neviens no ārpasaules nenāks un nenesīs mums "apgaismību", būs vien pašiem JĀSTRĀDĀ vaiga sviedros.
Viss jau nav tik drūmi, bet pārmaiņas un kārtīga saimnieka roka ļoti vajadzīga.
Veiksmi un apdomu visā ko grasāties darīt!

pirms 7 gadiem, 2012.11.25 15:37

Latvijas ziņas