Sniega sarauto vadu dēļ elektroatslēgumu skaits tuvojas tūkstotim 1

Sniega un koku sarauto vadu dēļ Latvijā, galvenokārt Vidzemē, šorīt reģistrēto elektroatslēgumu skaits tuvojas tūkstotim, liecina "Sadales tīkla" elektroapgādes atslēgumu karte. Tas nozīmē, ka bez elektrības ir palikuši vairāki tūkstoši klientu.

Visvairāk elektroapgādes bojājumu ir ap Gulbeni, Alūksni, Madonu, Lubānu, Smilteni, arī Latgales ziemeļdaļā pie Balviem un Kārsavas.Kā ziņots, "Sadales tīkls" mobilizējis speciālo tehniku un brigādes pastiprinātam darba režīmam masveida elektroapgādes bojājumu gadījumā. Elektroapgādes atjaunošanu var sākt vairāki simti brigāžu, kas ir apzinātas darbam visai nedēļas nogalei, sākot jau no piektdienas.

Darbam ir sagatavota speciālā tehnika - nokļūšanai piesnigušās elektrolīniju trasēs var tikt izmantoti visurgājēji, sniega motocikli, kvadricikli, bet avārijas atslēgumu novēršanai - hidropacēlāji, traktori, urbji, sagatavoti arī vairāk nekā 60 pārvietojamie ģeneratori.

Ja tiek traucēta elektroapgāde, par atslēgumu un tā novēršanas gaitu uzņēmums klientus informē ar īsziņas palīdzību, nosūtot to uz datubāzē reģistrēto lietotāju norādītajiem kontakttālruņiem. "Latvenergo" aicina klientus, kuri vēl nav reģistrējuši sava mobilā tālruņa numuru, to izdarīt portālā "www.e-latvenergo.lv".

Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju vai elektroiekārtu tuvumā, piemēram, ja uz elektrolīnijas ir nogāzies vēja nolauzts koks, "Latvenergo" aicina nemēģināt to novērst pašiem, bet ziņot Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80200404. Kompānija aicina būt piesardzīgiem un apdomīgiem un neriskēt ar savu vai citu cilvēku dzīvību.

Šodien daudzviet gaidāms slapjš sniegs, lietus, Ziemeļaustrumu rajonos stipri snigs. Gaisa temperatūra būs no plus 1 līdz mīnus 4 grādiem, Latgalē - no plus 3 līdz plus 7 grādiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Komentāri 1

kruts vecis

man ir dizelgenerators ar dzineju no tanka. dod 220v un 3 fazes. malku zaget var.

pirms 7 gadiem, 2012.11.30 19:20

Latvijas ziņas