Šodien trauksmes sirēnu pārbaude

Piektdien, 10. maijā, no pulksten 10.30 līdz 10.50 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas.

Tas tiek darīts ar mērķi, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas speciāliste Inta Palkavniece uzsver, ka šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmāka rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdēs, satraukumam nav pamata, jo ārkārtas situācijās tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem.
Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas. Tās ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma. Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, ir jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo tālruņu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par sirēnu ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Latvijas ziņas