Šogad gadu mijas svētkos smagu traumu bijis daudz mazāk nekā pērn

Šogad gadu mijas svētkos smagu traumu ir bijis daudz mazāk nekā pērn, aģentūrai LETA pastāstīja Katastrofu medicīnas centra vadītājs Mārtiņš Šics.

Šica skatījumā, policija ir strādājusi veiksmīgi un arī cilvēki ņēmuši vērā drošības ieteikumus, tāpēc salīdzinājumā ar pērno gadumiju no smago traumu viedokļa šogad svinības bijušas negaidīti mierīgas. Mediķis tomēr atzīmē, ka daudz darba bijis ātrās medicīniskās palīdzības brigādēm - to izsaukumu skaits bijis lielāks nekā ikdienā. Šics stāstīja, ka izsaukumi pārsvarā nebija saistīti ar traumām, bet gan vairāk ir skaidrojami ar garajām svētku brīvdienām, proti, laikā starp Ziemassvētkiem un Jaungadu cilvēki mazāk gāja pie mediķiem, līdz viņiem radās slimību saasinājumi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Šics, ļoti nepatīkams notikums atgadījies Gulbenē, kur kādu sešus gadus vecu zēnu smagi sakodis suns. Zēns nogādāts Rīgas 7.slimnīcā un pašlaik atrodas reanimācijā.

Katastrofu medicīnas centra vadītājs pauda gandarījumu, ka šogad nav pārāk daudz smagu traumu ar pirotehniku, taču mazākus apdegumus guvušie medicīnas iestādēs varētu ierasties tikai šodien vai rīt.

 

Latvijas ziņas