Šovakar Rīgā notiks militārās parādes ģenerālmēģinājums

Šovakar plkst.21 Rīgā, 11.novembra krastmalā, notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienību militārās parādes ģenerālmēģinājums.

 

NBS vienību militārā parāde notiks rīt, 18.novembrī, plkst.14, bet šovakar paredzēts tās ģenerālmēģinājums.

 

 

Parādē piedalīsies arī Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienības. Parādē, nesot savas valsts karogu, soļos arī vairāku citu NATO dalībvalstu karavīri.

 

 

Parādi, kurā piedalīsies 680 karavīri un zemessargi, kā arī robežsargi, policisti un ugunsdzēsēji, komandēs NBS ģenerālinspektors brigādes ģenerālis Juris Vectirāns, bet to pieņems Valsts bruņoto spēku augstākais vadonis - Valsts prezidents Valdis Zatlers, aģentūru LETA informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses daļas virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis.

 

 

Par godu Latvijas proklamēšanas 90.gadadienai Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljons veiks 21 salūta jeb Nāciju zalvi.

 

 

Militārajā parādē bruņotos spēkus pārstāvēs Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona vienība, kuras karavīri ierindas priekšgalā nesīs Latvijas armijas karogu, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Mācību vadības pavēlniecības Instruktoru un Kājnieku skola, NBS Štāba bataljons, Sauszemes spēku 2.kājnieku bataljons, kā arī Jūras spēku Flotiles Mīnu kuģu un Patruļķugu eskadras un Jūras novērošanas un sakaru dienesta un triju Zemessardzes novadu vienības.

 

 

Savukārt Valsts robežsardzi pārstāvēs Valsts robežsardzes koledžas un sieviešu vienība, Valsts policiju - Valsts policijas koledžas vienība, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu - Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas vienība.

 

 

Parādi noslēgs NBS un Valsts robežsardzes tehnikas un transporta demonstrējums, kurā lidojumam labvēlīgos laika apstākļos būs redzami arī trīs Gaisa spēku helikopteri "Mi-17" un vieglā transporta lidmašīna "L-410", kā arī divi Valsts robežsardzes helikopteri "Agusta 109 Power".

 

 

Savukārt Daugavā varēs vērot Jūras spēku kuģus - "Tālivaldi", "Varoni", "Lodi", "Lingu" un Baltijas valstu jūras spēku eskadras kuģi no Lietuvas Jūras spēkiem "Žemaiti" un "Kurši", kā arī Valsts robežsardzes patruļkuģi "Rānda" un kuterus.

 

 

Militārās parādes laikā tās norises vietā tiks slēgta vai ierobežota satiksmes kustība. NBS atvainojas ceļu satiksmes kustības dalībniekiem par sagādātajām neērtībām un lūdz laikus iepazīties ar plānotajiem satiksmes kustības ierobežojumiem.

 

Latvijas ziņas