"Statoil" klienti nezinot pataisīti par zagļiem 3

Laikam vajadzētu pabrīdināt visus autovadītājus, kas uzpilda degvielu "Statoil" jaunajos degvielas uzpildes automātos. Pēdējo trīs nedēļu laikā daudzi autovadītāji netīšām kļuvuši par zagļiem. Arī mans vīrs kļuva par vienu no tiem.

 

Jau gadiem pildām degvielu degvielas uzpildes automātos ne tikai Latvijā, kas ir ļoti vienkārši, un, protams, nesekojam vairs līdz uzrakstiem uz šiem aparātiem. Ievietojam pistoli bākā, ieliekam karti, ievadām kartes kodu. Ja kartē ir nauda, tad degviela tiek ielieta, un mēs dodamies prom. Čeki mums nav nepieciešami, tāpēc viss notiek ātri.

 

Tieši tāpat vīrs izdarīja Juglas "Statoilā", pirms tam vēl nopriecājies, ka beidzot uzstādīti automāti un nebūs jāstāv rindā pie kases, lai samaksātu rēķinu. Maksājām ar bankas karti. Un ko jūs domājat? Zvans no policijas. Jāpiebilst, ka policists bija ārkārtīgi laipns - ja mums visi tādi būtu! Informēja, ka var mūs saukt pie kriminālatbildības, konfiscējot arī pašu automašīnu, jo mēs nesamaksājot esot iepildījuši degvielu.

 

Protams, uzreiz devāmies atkal uz Rīgu, samaksājām "Statoil" parādu un vēl devāmies uz policijas iecirkni rakstīt paskaidrojumu. Juglas "Statoilā" paskaidroja, ka cītīgi jālasa uzraksti un pirms pistoles ielikšanas bākā ir jāapstiprina karte. Izrādās, ka šajos automātos ņem pretī tikai "Statoil" kartes. Savukārt parastās bankas kartes šajos automātos nederot. Kā gan cilvēki to lai zina, ja informācija par šīm prasībām rakstīta maziem burtiem grūti pamanāmā vietā!

 

Policijā paskaidroja, ka pēdējā mēneša laikā viņiem nemitīgi jānodarbojas ar šiem "jaunā tipa zagļiem" "Statoilā". Varbūt "Statoil" tomēr var kaut ko mainīt? Vai tiešām jāpadod degviela arī ar parastām bankas kartēm un tādā veidā jāmuļķo cilvēki, jāpataisa tie par zagļiem un jāliek tērēt laiku, lai nokārtotu šos nesmukumus? Man tas bija jautrs piedzīvojums un uztvēru to vairāk kā joku. Īstajiem zagļiem laba iespēja! - nosmērējiet numurus un brauciet pildīties!

Una Brosova

Komentāri 3

londa

Una Brosova
Vai tad visi darījumi ar naudu un naudas kartēm, nav rūpīgi jāpārbauda "neatejot no kases"?
Neviens Jūs nav gribējis pataisīt par zagli. Jūs paši neesat lasījuši ,kas norādīts.
Gluži tas pats ir bankomātiem. Tu arī Jūs visu darāt automātiski?
Vienīgais ,kur var piekrist - brīdinājums par izmaiņām degbielas uzpildē un ,lai klienti pievērš uzmanību sīkajam rakstam ( ņem līdz brilles).

pirms 11 gadiem, 2009.12.25 11:11

XXX

Šķiet, Londa ļoti rūpīgi, pēc norēķināšanās ar maksājumu karti, pārbauda sava konta stāvokli - summu pirms darījuma un summu pēc darījuma veikšanas. Apsveicama uzmanība! :)

pirms 11 gadiem, 2009.12.25 15:22

Staķiks

Nu nezinu Juglā uz tiem automātiem, tajā vietā, kur ir jāievada karte ir pat UZZĪMĒTAS Statoila kartes ar kurām tu drīkti pildītie!!!Una, Jūs tak neesat pensionāre, kas neprot lasīt un atšķirt bildes!!!
Manuprāt, tīrākā neuzmanība!

pirms 11 gadiem, 2009.12.27 11:50

Latvijas ziņas