Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studentu pārstāvim liedz iespēju piedalīties sabiedriskās televīzijas raidījumā

14. septembrī Latvijas televīzijas (LTV) raidījumā „100. panta preses klubs" notika diskusija par augstākās izglītības telpā pastāvošajām problēmām un viedokļu atšķirībām starp Izglītības un zinātnes ministriju, Rektoru padomi un Latvijas Studentu apvienību.

Diskusijā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete, lai gan sākotnēji piedalīties raidījumā I. Druvietes vietā tika uzaicināts Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Edvards Ratnieks.

Diskusijas beigās raidījuma vadītājs Dzintris Kolāts pārsteidza skatītājus, atklājot, ka LSA pārstāvja nepiedalīšanos raidījumā izkārtojis Ķīļa birojs.

Ratnieks ir sašutis par notikušo: „12. septembra vakarā saņēmu zvanu no raidījuma veidotājiem ar uzaicinājumu tajā piedalīties, taču jau nākamajā rītā saņēmu atteikumu ar paskaidrojumu, ka vairāk raidījumā būtu nepieciešams Saeimas pārstāvis." LSA prezidents uzsver, ka, pielietojot atklātu cenzūru un mediju ietekmēšanai izmantojot politisko spēku, tiek pārkāpti visi demokrātijas pamatprincipi, tādēļ šobrīd aktuāls ir jautājums par to, kā reaģēt šādā situācijā.

Edvards Ratnieks norāda, ka vēlas dzirdēt Ministru prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas, Valsts prezidenta Andra Bērziņa, kā arī visu elektronisko mediju un Satversmes 100. panta uzraugu - Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Aināra Dimanta un Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora Edgara Kota viedokli par minēto situāciju: „Lai cik dīvaini un pat ironiski tas neizklausītos, šāds pavērsiens noticis tieši raidījumā, kura nosaukums reprezentē vārda brīvību. Jāizsaka pateicība, ka mūsu valstī ir tādi žurnālisti kā Kolāts, kuram pietiek drosmes publiski atmaskot šādas afēras."

Jau teju divas nedēļas augstākās izglītības telpā norisinās asa viedokļu apmaiņa starp Robertu Ķīli, Rektoru padomi, LSA u.c. sociālajiem partneriem, kuri ir neapmierināti ar Ķīļa komunikācijas stilu un izvairīšanos no atklātas divpusējas diskusijas.

Pagājušajā nedēļā LSA Dome sagatavoja un nosūtīja ministram vēstuli ar lūgumu precizēt visas plānotās reformas, uz ko šobrīd tiek gaidīta atbilde un reāla rīcība, lai plānotu tālāko organizācijas darbību.

Latvijas ziņas