Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svinīgi uzsāks sadzīves atkritumu priekšapstrādes centra būvniecību Ziemeļvidzemē

Šodien, 30.aprīlī, Ziemeļvidzemes reģionālajā atkritumu noglabāšanas poligonā Daibe topošā sadzīves atkritumu mehāniskās priekšapstrādes centra pamatos tiks guldīta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Poligons Daibe ir pirmais poligons Latvijā, kur uzsākta šāda centra izveide.

Pasākumā piedalīsies Vides ministrs Raimonds Vējonis, Vides ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis un citi projekta realizācijā iesaistītie Vides ministrijas speciālisti, Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, projekta finansētāja a/s „DnB NORD Banka", kā arī ģenerāluzņēmēja AS „SCO Centrs" un poligona apsaimniekotāja - SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) pārstāvji.

Atkritumu mehāniskās priekšapstrādes centrs sastāvēs no laukuma atkritumu pieņemšanai un angāra, kurā tiks izvietotas atkritumu mehāniskās priekšapstrādes iekārtas. Tajā tiks veikta iepriekš nešķirotu sadzīves atkritumu smalcināšana un šķirošana. Līdz ar to poligonā Daibe noglabāšanai paredzētie sadzīves atkritumi tiks apstrādāti, no tiem tiks atdalītas otrreizējās izejvielas un kompostējamie materiāli. Atkritumu apstrādes rezultātā tiks ievērojami samazināts poligonā noglabājamo atkritumu apjoms, kas palielinās poligona ekspluatācijas laiku.

Atkritumu mehāniskās priekšapstrādes centra izbūve un atkritumu mehāniskās priekšapstrādes iekārtu piegāde tiek veikta projekta „Ziemeļvidzemes reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta III kārta. Poligona „Daibe" infrastruktūras pilnveidošana" ietvaros. Projekts tiek realizēts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētās aktivitātes „Reģionālu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu attīstība" ietvaros. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2,59 miljoni latu, no kurām 85% jeb 2,2 miljonus latu finansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds, bet ZAAO ieguldījums ir 388 tūkstoši latu.

Latvijas ziņas