Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautas nobalsošanas dienā valstī bija reģistrēti 1 545 004 vēlētāji

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien, 20.februārī, ir saņēmusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra departamenta informāciju par balsstiesīgo pilsoņu skaitu tautas nobalsošanas dienā, š.g. 18.februārī. Saskaņā ar šo informāciju tautas nobalsošanas dienā valstī bija reģistrēti 1 545 004 vēlētāji.

Tādējādi secināms, lai grozījumi Satversmē tiktu atbalstīti, tautas nobalsošanā par to pieņemšanu bija jānobalso 772 502 vēlētājiem jeb vismaz pusei no balsstiesīgo pilsoņu skaita.

Saskaņā ar CVK apkopotajiem provizoriskajiem tautas nobalsošanas rezultātiem par Satversmes grozījumu pieņemšanu ir nobalsojuši 273 347 vēlētāji, bet pret grozījumu pieņemšanu bijuši 821 722 vēlētāji. Provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti liecina, ka likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" tautas nobalsošanā nav pieņemts.

Tautas nobalsošanā balsotāju sarakstos bija ierakstīts 1098921 vēlētājs, tautas nobalsošanā tika saņemtas 1098593 derīgas balsošanas zīmes. No visām derīgajām zīmēm 3524 jeb 0,32 procenti balsošanas zīmju tika atzītas par nederīgām, jo tajās vēlētāji bija atzīmējuši vai nu abas atbildes „Par" un „Pret" vai nevienu no atbildēm.

Latvijas ziņas