Tiksies piena kooperatīvu vadītāji

Trešdien, 23.februārī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) biedri, piena nozarē strādājošo lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (LPKS) vadītāji tiksies, lai pārrunātu aktuālos jautājumus piena nozarē.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija trešdien, 23.februārī Zemkopības ministrijā rīko tikšanos piena nozares LPKS, lai pārrunātu jautājumus, kas šobrīd ir aktuāli piena nozarē.

LLKA projektu vadītāja Ilze Meržvinska informē, ka tikšanās laikā Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Tirgus kopējās organizācijas nodaļas vadītāja Dace Freimane iepazīstinās kooperatīvu vadītājus ar Eiropas Komisijas plānotajām izmaiņām Eiropas Savienības piena tirgū, savukārt, ZM Veterinārā un pārtikas pārstrādes departamenta pārstāvji sniegs informāciju par plānotajiem grozījumiem MK noteikumos nr. 123 „Veterinārās, higiēnas un nekaitīguma prasības svaigpiena apritei".

„Tikšanās laikā tiks pārrunāts arī jautājuma saistībā ar transporta līdzekļu masas ierobežojumiem uz ceļiem pavasaros un rudeņos virzību Satiksmes ministrijā. Jāpiebilst, ka šī jautājuma virzīšana tika uzsākta jau 2010.gada pavasarī, bet vēl šobrīd tam nav rasts risinājums. Tuvojoties pavasara sezonai, kad atkal tiks izlikti ierobežojumi uz ceļiem, kas liegs pa tiem pārvietoties piena savākšanas transportam, kooperatīvu vadītāji uzskata, ka nepieciešams paātrināt šī jautājuma risināšanu," norāda I. Meržvinska.

Viņa atzīmē, ka tāpat, šīs tikšanās laikā SIA „Latvijas Piens" pārstāvis Māris Petrēvics iepazīstinās kooperatīvu pārstāvjus ar SIA „Latvijas Piens" pašreizējo darbu un nākotnes iecerēm. Jāatgādina, ka SIA "Latvijas Piens" 2010.gada novembrī nodibināja kooperatīvs "Trikāta KS", kooperatīvs "Dzēse" un kooperatīvs "Piena partneri" ar mērķi būvēt jaunu piena pārstādes uzņēmumu. Tikšanās laikā kooperatīvu kopuzņēmuma pārstāvis informēs pārējos piena kooperatīvus par iespēju iesaistīties projekta realizācijā.

Latvijas ziņas