TP reģionos aicinās uz sadarbību no JL aizgājušos pašvaldību deputātus 3

Tautas partija labprāt sadarbotos ar partiju "Jaunais laiks" (JL) pametušajiem pašvaldību vadītājiem, aģentūrai LETA sacīja TP valdes loceklis Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.

Kučinskis norādīja, ka partija ir daudz zaudējusi, jo no tās aizgājušie pilsētu vadītāji savos reģionos bijuši populāri. Kučinskis norādīja, ka TP neplāno aicināt pie sevis JL Saeimas frakciju atstājušos deputātus. Kā ziņots, JL atstājuši gandrīz visi Vidzemes nodaļu vadītāji, aģentūrai LETA apstiprināja JL Cēsu nodaļas bijušais vadītājs Raitis Sijāts.

Šodien jau vakar nosauktajiem partiju atstājušajiem nodaļu vadītājiem pievienojies arī Alūksnes nodaļas vadītājs Staņislavs Vanags. Viņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka šodien vērsies partijas birojā ar iesniegumu.

Partiju atstājuši arī Limbažu, Valmieras un Smiltenes nodaļu vadītāji. Savukārt Gulbenes nodaļa, pēc Sijāta teiktā, jau kādu laiku strādā bez vadītāja.

Sijāts atzina, ka lēmums par partijas pamešanu bijis smags un tas tapis ilgās sarunās ar partijas biedriem reģionā, kā arī konsultējoties ar kolēģiem citās nodaļās. Sijāts negatavojas pievienoties nevienai no esošajām partijām, bet viņš un citi JL atstājušie nodaļu vadītāji nākotnē pieļauj iespēju piepulcēties kādam jaunam politiskam spēkam, iespējams, no Tautas partijas izslēgtā Aigara Štokenberga topošajam politiskajam spēkam. Taču pagaidām to prognozēt nevar, jo, kā sacīja Sijāts, Štokenbergs vēl nav uzstājies ar konkrētiem paziņojumiem par saviem mērķiem un plāniem.

Sijāts atzina, ka JL ir viņa pirmā partija un par darbību tajā viņš izlēmis tieši partijas ideālu un mērķu dēļ, tai skaitā par godīgas valsts pārvaldes radīšanu. Sijāts ar JL bijis saistīts septiņus gadus.

"Aktualizējās jautājums par to, kā partijas deklarētos mērķus un ideālus īstenot. Vai atstāt tos rakstiskā formā un tikai kritizēt visu valstī notiekošo vai arī iet, piedalīties un strādāt, lai risinātu problēmas," savu nostāju pamatoja Sijāts.

Viņš arī norādīja, ka JL biedri reģionos nonākuši pie atziņas, ka partijas vadība nepietiekami izprot, kādas ir reģionu un lauku teritoriju vajadzības, kur pats galvenais ir izglītības iespējas jauniešiem, normālas darba un sadzīves iespējas pieaugušajiem, lai cilvēki nemeklētu labāku dzīvi citur.

Kā ziņots, partiju "Jaunais laiks" pametuši vairāk nekā 20 biedri no reģioniem, tomēr partija ir apņēmības pilna piedalīties nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

JL sašķēlies valdes sēdē vakar. Oficiāli par aiziešanu no JL paziņojuši četri Saeimas deputāti - bijušie izglītības ministri Ina Druviete un Kārlis Šadurskis, bijusī ārlietu ministre Sandra Kalniete un bijusī Satversmes tiesas tiesnese Ilma Čepāne.

JL rindas pametīs arī bijušais Rīgas mērs Aivars Aksenoks.

No JL vienlaicīgi izstājušies arī 22 biedri no reģioniem - astoņi pilsētu un pagastu vadītāji, septiņi līdzšinējie partijas nodaļu vadītāji un vairāki citi pašvaldību deputāti. JL nolēmis pamest Staiceles mērs Jānis Bakmanis, Limbažu mērs Juris Žūriņš, Saldus mērs Didzis Konuševskis, Skultes pagasta vadītāja Velta Puriņa, Apes pilsētas vadītāja Astrīda Harju, Aronas pagasta vadītājs Andrejs Piekalns, Rūjienas galva Guntis Gladkins, Smiltenes vicemēre Ilze Vergina, Ķekavas domes priekšsēdētājas vietniece Līga Badūne un citi.

Komentāri 3

viedoklis

Protams, kas tad cits atliek... Tas jau ar nav normāli, ka tās pašvaldības, kuras vada TP vadītājs, saņem finansējumu pa abi gali, bet tādas, kur JL vadītājs, tiek sodītas.
Būtībā tas būtu nosodāms fakzs. Valsts taču viena?

pirms 13 gadiem, 2008.02.01 21:15

XXX-viedoklim

Jā, valsts ir viena, bet to pārvalda pozīcija, kas strādā (vairāk vai mazāk) , bet pretī tai stāv opzīcija, kas nodarbojas tikai bezjēdzīgu darba traucēšanu.
Tad kādēļ gan dot līdzekļus tām pašvaldībām, kuras pārvalda JL???? Lai tauta slavētu JL un nākošajās vēlēšanās balsotu par JL, kurš patiesībā nodarbojas tikai ar destruktīvas atmosfēras radīšanu???

pirms 13 gadiem, 2008.02.03 13:28

Latvijas ziņas