TP valdē neievēl nevienu reģionu pārstāvi 3

Sestdien norisinājās Tautas parijas (TP) 11. kongress, kura moto ir: "Drošība. Ekonomika. Latvija." Kopumā kongresā piedalās 682 delegāti no 756 izvirzītajiem, kā arī 16 diplomāti, t. sk., Krievijas vēstnieks Aleksands Vešņakovs. Par TP priekšsēdētāju kongress ievēlēja Mareku Segliņu. Par viņa kandidatūru nobalsoja 608 delegāti, pret bija 25. Savukārt partijas valdē netika ievēlēts neviens pārstāvis no reģionu nodaļas.

 

Uz desmit valdes vietām tika izvirzītas 17 kandidatūras. M. Segliņš ieteica Helēnu Demakovu, Māri Riekstiņu, Edgaru Zalānu, Gunti Gūtmani no Jaunatnes nodaļas, Kristiānu Lībani-Šķēli, Andri Ārgali, Vinetu Muižnieci, Juri Daudziņu un Edmundu Krastiņu. Liepājas nodaļa izvirzīja Silvu Goldi, Valmiera - Ineša Boķa kandidatūru, Aizkraukle - Vladimiru Samohinu, Smiltene - Ramonu Titanu, Valka - Ventu Kraukli.

 

 

Iepriekš minētie kandidāti tika izvirzīti jau iepriekš. Kongresa laikā kandidātu saraksts tika papildināts ar Cēsu mērs Gintu Škenderu, Talsu mērs Aivars Lācarus, un Saeimas deputāts Oskars Spurdziņš, kā arī Eiropas parlamenta deputāts Rihards Pīks, kurš savu kandidatūru atsauca.

 

 

M. Segliņš Dienai skaidroja, ka uz desmito valdes locekļa vietu nav varējis izvirzīt kādu reģiona pārstāvi, jo tie nav spējuši vienoties par vienu kandidatūru. Pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas kļuva skaidrs, ka pārstāvis no reģionālās nodaļas nebūs, jo jaunajā valdē darbosies H. Demakova, M. Riekstiņš, E. Zalāns, G. Gūtmanis, K. Lībane-Šķēle, A. Ārgalis, V. Muižniece, J. Dalbiņš, E. Krastiņš, kā arī O. Spurdziņš.

 

 

Partijas priekšsēdētāja amatam iepriekš izvirzīja Mareku Segliņu, bet Limbažu nodaļa izvirzīja arī Māri Kučinski, savukārt Jēkabpils nodaļas pārstāvis nosauca Gundaru Bērziņu, kas abi savas kandidatūras atsauca. Priekšsēdētāja amatam tika izvirzīts arī Andris Šķēle. Līdz ko tika nosaukts viņa vārds, zālē sākās ilgi, ilgi aplausi. Viņš piecēlās kājās, taču ilgu laiku netika pie vārda šo aplausu dēļ. Mirklī, kad viņš pateica, ka nekandidēs uz priekšsēdētāja amatu, zālē izskanēja liela nožēla.

 

 

M. Segliņš savā kongresa runā kā daudzi citi norādīja, ka TP pamatā jābūt tās programmai un tajā atspoguļotajām konservatīvajām un nacionālajām vērtībām. Apmeklējot nodaļas, viņš ir apzinājis arī pieļautās kļūdas un "zina, kas jādara, lai tās labotu". M. Segliņš bija viens no nedaudzajiem, kas savā uzrunā izteicās arī par partijas pieļautajām kļūdām. Viņš atzina, ka TP ir bijusi spējīga atgūties no neveiksmēm un tic, ka tas izdosies arī šoreiz. "Mūsu spēks - tie esat jūs, cilvēki visā Latvijā," teica M. Segliņš.

 

 

Viņš arī nosauca piecas svarīgākās lietas, kas būtu partijas darbības prioritātes - tautsaimniecība, izglītība, drošība, pirms 10 gadiem paustā apņemšanās, lai abiem vecākiem strādājot, ģimene spēj izaudzināt trīs bērnus, ka arī nacionāla valsts. Tiem, kas pārmetuši TP raudzīšanos Krievijas virzienā, M. Segliņš varot sacīt, ka TP ārpolitikas vienīgā mēraukla ir nacionālas valsts drošība Eiropas Savienības un NATO ietvaros.

 

 

Savu runu M. Segliņš beidza ar vārdiem: "Gods kalpot Latvijai!" Kā zināms, tas ir arī partijas Jaunā Laika (JL) moto, ar ko JL kongresos savas runas parasti noslēdz tās teicēji. M. Segliņš Dienai norādīja, ka viņa runas noslēgumu nevajadzētu saistīt ar JL, jo tas esot iekšlietu sistēmas un karavīru patriotisma apliecinājums.

 

 

TP līdzšinējais priekšsēdētājs Aigars Kalvītis savā runā paziņoja, ka viņš ir nolēmis nekandidēt uz partijas priekšsēdētāja amatu, uzskatot, ka ir jādod vieta jauniem līderiem. Viņaprāt, Marekam Segliņam piemīt gan spēks, gan zināšanas, gan politiskā pieredze.

"Uzskatu, ka viņš ir īstais vīrs īstajā brīdī, tikai neaizmirsīsim, ka visiem mums ir viņam jāpalīdz," teica A. Kalvītis.

 

 

Savā runā viņš klāstīja, ka viņam ir "emocionāli sarežģīta" sajūta, jo "nu es stāvu jūsu priekšā kā privātpersona, kā trīs dēlu tēvs". Viņš teica, ka strādājis, nerēķinoties ne ar laiku, ne ar veselību, izliekot sevi visu. "Varbūt kāds atviegloti uzelpos, bet visiem mīļš nekad nebūsi," noteica A. Kalvītis.

 

 

Viņš ir pārliecināts, ka viņa politiskie lēmumi ir bijuši savlaicīgi un izsvērti. "Var jau būt, ka pēcteči mani vēl ilgi izsmies par septiņiem treknajiem gadiem, tāpat kā Godmanim piemin taupības krāsniņas. Nu ko - treknie gadi bija realitāte. Īsāka nekā gribētos, bet varbūt tieši tāpēc daudz pamācošāka. Jautājums, vai kāds no piedzīvotā mācās, paliek atklāts," savā runā teica A. Kalvītis.

 

 

Vents Krauklis debatēs aicināja pateikties A. Kalvītim, jo tas nav pienācīgi izdarīts. Zālē sēdošie piecēlās kājās un ar ovācijām atsaucās aicinājumam. V. Krauklis teica, ka tādu cilvēku kā A. Kalvītis Latvijā nav daudz un viņus nedrīkst pazaudēt.

 

 

Savukārt TP dibinātāja A.Šķēles runu pavadīja ilgstoši delegātu aplausi. A. Šķēle aicināja partiju atgriezties pie tās programmas, Viņš norādīja, ka "tā partija, kas savā ikdienas rīcībā neievēro partijas programmu, pazūd". Taču viņš ir pārliecināts, ka TP biedri nav gatavi to pieļaut un ir gatavi labot kļūdas. Uzskatot, ka TP "ballīte bija pārāk ieilgusi", viņš varot tikai lūgt nākamo partijas priekšsēdētāju mobilizēt partijas intelektuālo resursu un disciplinēt partiju.

Komentāri 3

kuilītis

Žēl, ļoti cerēju, ka ozoliņu ievēlēs par finanšu vai aizsardzības ministri.

pirms 12 gadiem, 2008.10.19 21:51

brunis

kuilīt( ar mazo pirmo burtu),vai tu vispār saprati, par ko ir runa? Kongresos ministrus nevēl, ja kas!

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 12:26

PT

vai tad kādam vēl sirdsapziņa ļauj tur iet un izsaimniekot savu rajonu LV miljonāru labā? ja nu vienīgi ar skaidru apziņu kad arī pašam tiks ...

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 20:48

Latvijas ziņas