Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība atbalsta deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās 2

Valdība otrdien, 11.decembrī, atbalstīja pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža iniciatīvas sagatavotos risinājumus pašvaldību pārvaldības uzlabošanai Latvijā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - VARAM) sagatavotie grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā paredz samazināt novadu pašvaldību domēs un Rīgas pilsētas domē ievēlamo deputātu skaitu.„Reālā prakse apliecina, ka daudzās pašvaldībās darbojas teritoriālās pārstāvniecības princips, taču būtiski ir nevis katrai novada vienībai iestāties par savu taisnību, bet strādāt kopīgi visu pašvaldības iedzīvotāju interešu labā," pauž E.Sprūdžs.Turklāt ministrs uzver, ka Latvijā spēkā ir proporcionāla vēlēšanu sistēma, līdz ar to deputāti netiek ievēlēti ne no pilsētām, ne no laukiem, bet no partiju sarakstiem. Kā arī domēm ar mazāku deputātu skaitu ir iespēja daudz produktīvāk un efektīvāk strādāt un lemt steidzamus jautājumus.Saskaņā ar VARAM priekšlikumiem jau 2013.gada pašvaldības vēlēšanās novados ar iedzīvotāju skaitu līdz 5000 tiks ievēlēti 9 deputāti, no 5001 līdz 20 000 iedzīvotājiem - 11 deputāti, no 20 001 līdz 50 000 iedzīvotājiem - 13 deputāti, bet novados ar iedzīvotāju skaitu vairāk nekā 50 000 iedzīvotāji tiks ievēlēti 15 deputāti.Savukārt Rīgas Domē ievēlējamo deputātu skaits tiks samazināts no 60 uz 35 deputātiem, tas ir, proporcionāli iedzīvotāju skaitam Rīgas pilsētas pašvaldībā.VARAM apkopotā informācija liecina, ka pēc Administratīvi teritoriālās reformas no 4179 deputātiem, kas tika ievēlēti 2005.gada pašvaldību vēlēšanās, 2009.gadā ievēlamo pašvaldību deputātu skaits bija jāsamazina līdz apmēram 1100 deputātiem. Lai nodrošinātu, ka deputātu skaita samazinājums ir pakāpenisks, 2009.gada pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēti 1765 deputāti.Valdībā apstiprinātais risinājums pašvaldības deputātu skaita samazināšanai paredz, ka 2013.gada pašvaldību vēlēšanās būs jāievēl aptuveni 1150 deputāti, kas pēc būtības sakrīt ar deputātu skaitu, kāds bija iecerēts pirms vairākiem gadiem, sākot novadu veidošanu.Galīgais lēmums par grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā būs jāpieņem Saeimai.

Komentāri 2

haha

tagad nepopularus lemumus bus gruti pienemt. glupais skrudz atkal iebrauc auzas.

pirms 7 gadiem, 2012.12.12 12:50

Tieši tā

Pārmaiņas sen vajadzīgas - nenoliegsiet! Cilvēku skits samazinās arī novados, daudzi izbraukuši.
Jo mazāk cilvēku, jo lielāka un tiešāka atbildība tiks prasīta no katras amatpersonas, nevis kā tagad, viens sūta pie otra, rezultāta nekāda, neviens ne par ko neatbild.
Arī algas jāsamazina, jāmaksā pēc padarītā darba, kā visās citās darba vietās. Esi darījis darbu nekvalitatīvi, ir sūdzības par tevi, alga jāsamazina. Tikai tad kaut kas ies uz priekšu.
Tagad draugs drauga galā, radinieks radinieka, paziņa paziņas galā utt.
Pašvaldību ierēdņu algu lemšanai jābūt atklātai, piedaloties sabiedrības locekļiem, nevis kā pašreiz, kad paši sev pielemj algas un piemaksas lielākas kā premjeram.
Šī patvaļa jāizbeidz!

pirms 7 gadiem, 2012.12.15 12:06

Latvijas ziņas