Valkas novads saņem Ziemassvētku dāvanu

Pašā gada nogalē 30. decembrī Valkas novada dome saņēma jaunu autobusu skolēnu pārvadāšanai. Tas ir Latvijas un Šveices kopprojekta ietvaros.

Autobusā ir 31 sēdvieta un tā vērtība ir gandrīz 81 tūkstotis latu. Novada domes līdzfinansējums ir tikai desmitā daļa no šīs summas.Šoferis Mihails Demidočkins ar ērtībām viņam uzticētajā skolnieku autobusā ir apmierināts. Silti, ērti un kompakti. BMC PROBUS 215 SCB ir ražots Turcijā un pēc tam šos autobusus nogādā Jelgavā, kur tos tālāk saņem novadi.

"Trešdien ar to ierados Valkā. Autobuss ir neliels, uz ceļa stabils, tiesa, diezin vai tas ir īsti piemērots aizsnigušajiem lauku ceļiem. Protams, jauns ir jauns, taču arī par veco īpaši nežēlojos. Īpašu problēmu nebija, ja nu vienīgi kādi sīkumi," stāsta vadītājs.

Novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis teic, ka šis autobuss ir skaista, maza Ziemassvētku dāvana. "Domājams, ka tas skolēnus Valkā nogādās no Sēļiem. Nomainīsim vienu no vecajiem autobusiem, kurš darbojas kopš 1987. gada un tā uzturēšanai jāiegulda pārlieku daudz līdzekļu," stāsta G. Bašķis.

Jautāts, vai jaunais autobuss novadam būs vienīgais, viņš atbild, ka šā projekta ietvaros vienīgais. Izpilddirektors piebilst, ka pašlaik vairāk arī nav nepieciešams. Skolēni savās mācību iestādēs nokļūs bez bēdu.

Latvijas ziņas