Valmierā nodibināts pirmais Latvijas Lauvēnu klubs "Ziemeļlatvija"

Aizvadītajā nedēļas nogalē oficiāli nodibināts un starptautiskajā Lauvu kustībā uzņemts pirmais Latvijas Lauvēnu klubs ar nosaukumu "Ziemeļlatvija", aģentūru LETA informēja "Ziemeļlatvijas" Lauvēnu kluba prezidente Zane Kripe.

Klubu nodibinājuši 15 Valmieras jaunieši ar mērķi palīdzēt vienaudžiem savā pilsētā. "Ziemeļlatvijas" Lauvēnu klubā pašreiz darbojas jaunieši vecumā no 16 līdz 26 gadiem. Lauvēnu klubs jau ir piedalījies divās aktivitātēs - kopā ar Lauvu klubu "Valmiera" iepriecinot ar jaunām brillītēm un citām dāvanām pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" audzēkņus un Ziemassvētku dienā apciemojot bērnus, kuriem svētki bija jāpavada Vidzemes slimnīcā.

"Ziemeļlatvijas" Lauvēnu kluba biedri plāno šā gada laikā realizēt aktivitātes Valmierā un tās rajonā, gan iepriecinot, gan izglītojot jauniešus, gan arī vācot līdzekļus citām labdarības aktivitātēm

Šis ir ļoti nozīmīgs moments Latvijas Lauvu klubu kustības attīstībā, jo ir oficiāli dibināts pirmais jauniešu klubs, kas liecina, ka Lauvu vērtības Latvijā izplatās. Lauvēnu klubos darbojas 140 000 jauniešu vecumā no 12 līdz 28 gadiem aptuveni 130 pasaules valstīs. Igaunijā pašreiz darbojas seši, bet Lietuvā četri Lauvēnu klubi, tādēļ ir liels prieks, ka arī Latvijā jaunieši ir spēruši šo nozīmīgo soli, izveidojot pirmo klubu, norādīja Kripe.

Lauvēnu klubi ir viena no Lauvu klubu programmām ar mērķi atbalstīt jauniešus un viņu izaugsmi. "Ziemeļlatvijas" Lauvēnu klubu sponsorē Lauvu klubs "Valmiera".

Latvijā šobrīd darbojas seši Lauvu klubi - Valmieras, "Rīgas liepas", Rīgas, Liepājas, Alūksnes, un Aglonas.

Lauvu klubu galvenais darbības mērķis ir palīdzēt iedzīvotājiem savā pilsētā vai valstī. Īpašs uzsvars Lauvu kustības aktivitātēs tiek likts uz redzes problēmu risināšanu.

 

Latvijas ziņas