Valmierā šogad noformēts vairāk nekā 600 protokolu par automašīnu neatļautu novietošanu

Kopš gada sākuma Valmieras rajona Policijas pārvaldes darbinieki noformējuši 629 protokolus - paziņojumus par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Dace Jukāma.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, visbiežāk noteikumu pārkāpumi fiksēti pie ēkas Meža ielā 7 un Katrīnas ielā pie Veselības centra "Bastions" un tirdzniecības centra "Valleta". Pie ēkas Meža ielā februārī vien noformēti 96 administratīvā pārkāpuma protokoli. Policijas darbiniekiem nākas arī šoferiem skaidrot soda iemeslu, - šī iela ir par šauru, lai tās malā novietotu automašīnu, netraucējot satiksmes kustību.

Saskaņā ar likumdošanu aizliegts apstāties un stāvēt vietās, kur attālums starp brauktuves nepārtraukto ceļa apzīmējuma līniju, sadalošo joslu vai pretējo brauktuves malu un apturētu transportlīdzekli ir mazāks par trim metriem. Iepretī namam Meža ielā 7 ir vairākus metrus gara nepārtraukta baltā līnija. Ja ielas malā novietota automašīna, tad autovadītājiem, nepārkāpjot noteikumus - nešķērsojot līniju - nav iespējams izmainīties.

Vēl arvien problēmas ar nepareizi novietotiem transporta līdzekļiem vērojamas pieturvietā pie Vidzemes slimnīcas, veikaliem "Rimants" Miera ielā un "Austris" Garā ielā. Divās pēdējās minētajā adresēs situācija uzlabojusies, kopš papildus uzstādītajai ceļazīmei ietves malā uzkrāsota dzeltenā līnija, informēja Jukāma.

 

Latvijas ziņas