Valsts pārvaldē atņems latus no pašreizējā atalgojuma 2

Pamatīga valsts pārvaldē un tās padotības iestādēs strādājošo atalgojuma un štatu griešana ieguvusi reālas aprises. Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) uzdevis valsts sekretāriem izvērtēt iespējas samazināt valsts pārvaldes un tās padotībā esošo iestāžu darbinieku atalgojuma izdevumus vidēji no 10 līdz pat 30 procentiem salīdzinājumā ar šo gadu.

 

Valsts sekretāri par premjera uzdevumu informēti piektdien Valsts sekretāru sanāksmē. Šādu I.Godmaņa uzdevumu, taujāts, vai tiesa, ka premjers izšķīries par būtisku pašreiz saņemto atalgojumu apcirpšanu 2009.gadā, piektdien Dienai apstiprināja viņa preses pārstāvis Edgars Vaikulis.

 

 

Premjera uzdevums skar visas valsts pārvaldes un tās padotības iestādes un nozīmēs, ka tiek samazināts šogad saņemtais atalgojums. Pēc E.Vaikuļa teiktā, tas nozīmē, ka šā gada atalgojuma samazinājums ietekmēs visus ar valsts pārvaldi saistītos.

 

 

Proti, ir saprotams, ka šogad saņemtā atalgojuma samazināšana 2009.gadā attieksies ne tikai uz ministrijās un tās padotības iestādēs strādājošajiem, bet arī uz policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem, ieslodzījuma vietās strādājošajiem.

 

 

No premjera pārstāvja teiktā izriet, ka atalgojuma samazināšana skars kultūras sfērā strādājošos - muzeju, bibliotēku, operas, teātru utt.- darbiniekus. Atalgojums tikšot samazināts arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kā arī citās valsts pārvaldes iestādēs. Diskusijas vēl būs par samazinājuma apmēru.

 

 

Tiek pieļauts, ka mazāks algu samazinājums skars tos, kuri pelna mazāk. Pēc E.Vaikuļa sacītā, atalgojuma samazināšana neattieksies uz tiem, kuri nav valsts pārvaldes padotībā, piemēram, tiesnešiem, prokuratūru, skolotājiem, ārstiem, māsiņām.

 

 

Valsts sekretāriem jāsagatavo priekšlikumi atalgojuma vai štatu samazināšanai saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu. Tie jāsagatavo decembra laikā, lai nākamā gada 1.ceturksnī izmaiņas ieviestu.

Komentāri 2

Ābece

Man ir priekšlikums! Pasludinam valsti par bankrotējušu, devalvējam latu, un atlaižam Saeimu.Ja jau iet viss uz grunti, tad lai iet līdz galam. Varbūt, ka tad kā Fēniks no pelniem celsimies. Bet varbūt braucam visi prom uz citām zemēm. Lai paliek Ministrijas bez padotajiem, un strādā paši.

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 15:04

slikti

Sliktākais ir tas, ka samazināšana notiks tikai uz perifērijas kadru rēķina , visi ministri, sekretariāti un padomes taču ir neaizskaramas.

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 16:48

Latvijas ziņas