Var saņemt informāciju par referendumu

Vēlētājiem no piektdienas līdz 24. augustam pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67049999. Pa to informē par Pensijas likuma grozījumu tautas nobalsošanas kārtību.

 

"Uzziņu tālrunis darbosies 24 stundas diennaktī. Zvanot uz to, vēlētāji var noskaidrot gan sev tuvākā vēlēšanu iecirkņu adresi un darba laiku, gan arī neskaidros jautājumus par 23. augusta tautas nobalsošanas kārtību," informē Valkas rajona Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Helēna Kurme.

 

 

Viņa atgādina, ka sestdien, 23. augustā notiks tautas nobalsošana par likumprojektu "Grozījums likumā "Par valsts pensijām". Tautas nobalsošanas dienā vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten septiņiem rītā līdz desmitiem vakarā, un vēlētāji varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

 

Tautas nobalsošanā vēlētājiem būs jāatbild uz jautājumu "Vai jūs esat par likumprojekta "Grozījumi likumā "Par valsts pensijām" pieņemšanu?". Iespējamie atbilžu varianti būs "par" un "pret". Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties vēlēšanu iecirknī, desmit dienas pirms tautas nobalsošanas dienas varēs pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā.

 

Līdzīgi kā iepriekš, CVK uzziņu tālrunis nesniegs atbildes uz jautājumiem, kāpēc jāpiedalās tautas nobalsošanā vai kā jābalso. Šie ir politiskās motivācijas jautājumi, uz kuriem jāatbild likumprojekta ierosinātājiem, politiķiem un citiem sabiedrības viedokļu līderiem.

Latvijas ziņas