Veido jaunu neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu 1

No 1.augusta sāks strādāt jauna Veselības ministrijas pārraudzības iestāde "Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests" (NMP), kas īstenos vienotu neatliekamās palīdzības politiku valstī, raksta "Latvijas Avīze".

 

Dienestu veidošot vadības centrs un pieci reģionālie vadības un dispečeru centri. Precīza to atrašanās vieta būšot zināma tikai pēc dienesta izveides, bet neoficiāli ir nosaukta Rīga, Valmiera, Jelgava, Kuldīga un Rēzekne vai Daugavpils. Katrs no tiem vadīs lielāku NMP brigāžu skaitu ievērojami plašākā teritorijā, jo savā darbībā nodrošinās principu - brauc tuvākā brigāde.

 

 

"Tas ļaus paaugstināt neatliekamās palīdzības sniegšanas efektivitāti, jo brigāde notikuma vietā ieradīsies ātrāk. Līdz 2010.gadam NMP brigāžu skaitu paredzēts palielināt līdz 240 brigādēm un to izvietošanas tīklu paplašināt līdz 114 NMP punktiem," norādījusi Veselības ministrija.

 

 

Kā informēja Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas vadītāja Egita Pole, līdz šim ātrās palīdzības dienesti bija slimnīcu struktūrvienība un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra slēdza atsevišķu līgumu ar katru no 39 dienestiem.

 

Kad izveidos vienotu struktūru, šī birokrātiskā procedūra kļūs vienkāršāka. Līdz šim ātrā palīdzība nevarēja doties izsaukumos no viena rajona uz otru, bet pēc dienesta izveidošanas tiks ievērots princips, ka pie pacienta brauc tā brigāde, kas izsaukuma brīdī atrodas viņam tuvāk. Izveidojot vienotu neatliekamās palīdzības dienestu, vieglāk būšot atrisināt arī ātrās palīdzības mediķu sociālo garantiju jautājumus.

 

 

Iestādes administratīvās darbības nodrošināšanai būs nepieciešamas četras štata vietas: iestādes vadītājs, jurists, grāmatvedis un šoferis. Iestādes vadītāja alga atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par valsts pārvaldē strādājošo atalgojumu būs 1026 lati. Turpmākajos piecos gados no valsts budžeta būs nepieciešami vairāk nekā deviņi miljoni latu, lai iegādātos 200 ātrās palīdzības automašīnas.

 

 

Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris vienotā dienesta izveidē kā pozitīvu soli vērtē to, ka pie slimnieka varēs ierasties ne tikai viņa dzīvesvietas ātrās palīdzības mediķi, kā tas ir patlaban, bet gan tā brigāde, kas pēc izsaukuma saņemšanas atrodas vistuvāk pacientam.

 

 

"Tikai jautājums - kā Veselības ministrija izpildīs savu plānu par 240 brigādēm, ja jau patlaban neatliekamās palīdzības dienestos trūkst aptuveni 500 mediķu?" vaicāja Keris. Pēc ministrijas plāniem, jau šobrīd vajadzētu būt 220 brigādēm, bet ir tikai apmēram 170 brigāžu.

 

Komentāri 1

magone

Sapnis vasaras naktī, prakse rāda: Liels monstrs - lielas problēmas un apgrūtināta savstarpējā komunikācijā. Labs piemērs ir jaunie lielizveidotie "slimnīcu monstri", kas sevi ekonomiska ziņā un pieejamības jomā pacientiem, sevi nav attaisnojuši.

pirms 13 gadiem, 2008.06.26 13:23

Latvijas ziņas