Vidzemes augstskolas studenti piedāvā bezmaksas ekskursiju

Šodien atzīmējot Starptautisko tūristu gidu dienu, Vidzemes augstskolas (ViA) profesionālās bakalaura programmas "Tūristu gids" studenti aicina piedalīties bezmaksas ekskursijā pa Valmieras zīmīgākajām vēsturiskajām vietām, aģentūru LETA informēja ViA Komunikācijas daļas vadītāja Liene Ločmele.

 

ViA profesionālās bakalaura programmas "Tūristu gids" direktors Andris Klepers stāsta, ka gaidāmā ekskursija ir unikāls piedzīvojums tās apmeklētājiem un arī pašiem augstskolas studentiem.

 

 

"Valmieriešiem tā ir iespēja uzzināt par savu pilsētu no cita skatu punkta, jo studenti, kuri vadīs ekskursiju, nav pastāvīgi Valmieras iedzīvotāji. Gatavojoties ekskursijai, viņi pievērsīs uzmanību lietām un faktiem no pavisam cita, neikdienišķa skatu punkta.

 

 

Savukārt ekskursijas apmeklētāji ir laipni aicināti iesaistīties un dalīties ar saviem stāstiem par vietām, ko apmeklēsim, tā bagātinot studentu zināšanas," sacīja Klepers.

 

 

Kā pastāstīja Ločmele, ekskursija pa Valmieru sāksies plkst.10 pilsētas centrā pie Sv.Sīmaņa baznīcas un ilgs aptuveni pusotru stundu. Pilsētas viesi, valmierieši, studenti un citi interesenti laipni aicināti izmantot šo iespēju, lai padarītu sestdienas atpūtu par patīkamu un izzinošu piedzīvojumu. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

 

Starptautiskā tūristu gidu diena tiek atzīmēta visā pasaulē kopš 1980.gada 21.februāra. Bezmaksas ekskursijas Rīgā šajā dienā piedāvā arī Latvijas Profesionālo gidu asociācija un tāpat citviet Eiropā ekskursantiem ļauts baudīt tūristu gidu amata mākslu tiešā darbībā.

 

 

ViA profesionālā bakalaura studiju programma "Tūristu gids" sagatavo gidus atbilstoši Eiropas tūristu gidu darbu reglamentējošo institūciju prasībām.

 

 

2009.gada jūlijā stāsies spēkā Ministru kabineta noteikumi, kuros paredzēts, ka gida pienākumus drīkst veikt tikai sertificēti gidi. Pēc pārejas perioda no 2016.gada, ikvienam gidam būs jāiegūst 1.kategorijas sertifikāts, lai varētu strādāt visā Latvijas teritorijā. Pēc diviem gadiem tūristu gidi - ViA absolventi būs vieni no pirmajiem, kuri sagatavoti šī sertifikāta saņemšanai.

 

 

Līdzīgas ekskursijas ViA iecerējusi rīkot arī turpmāk un vēl plašākā mērogā.

Latvijas ziņas