Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viesturs Koziols konsolidē AS „Diena” mātes uzņēmumu daļēji sev piederošajā SIA „Rīgas Tirdzniecības osta”

Pēc 98,86% AS „Diena" akciju iegādes, uzņēmējs Viesturs Koziols AS „Žurnāli un Diena" (AS „Diena" mātes uzņēmums) iekļāvis uzņēmumā SIA „Rīgas Tirdzniecības osta" (RTO). Turpmāk V.Koziols plāno vadīt RTO padomi, koncentrējoties uz visa koncerna stratēgisko vadību.

„Pirms diviem gadiem vienojos ar iepriekšējiem AS „Diena" īpašniekiem par 51% un vēlāk arī par atlikušo akciju iegādi. Tas ir izdarīts. Tagad uzņēmuma operatīvo vadību esmu gatavs uzticēt citiem un pats lielāku uzmanību pievērst arī pārējo savu īpašumu pārvaldībai. Tādēļ pieņēmu lēmumu AS „Žurnāli un Diena", kas ir 98,86% AS „Diena" akciju turētājs, uz pirkuma līguma pamata, iekļaut RTO, kur esmu lielākais īpašnieks ar sev piederošiem 36%.

Tā kā RTO konsolidētais apgrozījums 2011.gadā pārsniedza 25 milj. latu, darījuma apstiprinājums vēl jāsaņem no Konkurences padomes. Lēmums, kurš turpmāk pildīs AS „Diena" valdes priekšsēdētāja pienākumus, vēl nav pieņemts," informē V.Koziols.

Aizvadītā gada laikā AS „Diena" nostiprinājusi savas pozīcijas izdevējdarbības, sūtījumu piegādes un poligrāfijas tirgū Latvijā. Uzņēmums strauji atlabst, pāris gadu laikā zaudējumi samazināti par vairākiem miljoniem. Ir veiktas un tiek plānotas investīcijas modernizācijā, kas ļauj nu jau diezgan droši paredzēt, ka tuvākajos gados AS „Diena" atkal strādās ar peļņu. To apliecina arī fakts, ka 2011.gadā uzņēmums darbojās ar pozitīvu naudas plūsmu.

„Redzot kādās grūtībās, iepriekš netālredzīgas biznesa stratēģijas, kā arī pasaules ekonomiskās krīzes ietekmē, bija nonācis lielākais nacionālo mediju uzņēmums, pirms dažiem gadiem tika saskatītas biznesa iespējas un piešķirts aizdevums. Viesturs Koziols ir iegādājies uzņēmuma akcijas no iepriekšējiem īpašniekiem, kā arī izveidojis efektīvu vadības struktūru. Esam gandarīti, ka uzņēmums, kam palīdzējām pārvarēt sarežģīto periodu, atkal ieņem līdera pozīcijas nozarē," komentē RTO valdes loceklis Jānis Maršāns.

„No biznesa viedokļa AS „Diena" nākotne mums ir skaidra - tuvākajā laikā ir plānotas ievērojamas investīcijas tipogrāfijas modernizācijā un jaunu mediju produktu virzībai tirgū. Ilgtermiņā - apgrozījuma palielināšana, eksporta pieaugums tipogrāfijas pakalpojumiem, pozitīva bilance, jaunu investoru piesaiste, iespējams, kotējot akcijas biržā," atzīst RTO valdes loceklis J.Maršāns.

AS „Diena" ir lielākais nacionālais mediju un poligrāfijas uzņēmums Latvijā. AS „Diena" koncernā ietilpst SIA „Dienas mediji", SIA „Izdevniecība Dienas žurnāli", SIA „Abonēšanas centrs Diena", SIA „Dienas grāmata", SIA „Izdevniecība Dienas bizness", SIA „RPD", SIA „Poligrāfijas grupa Mūkusala" un SIA „Mūkusalas māja".

AS „Diena" grupas uzņēmumi piedāvā nacionālo laikrakstu „Diena" ar pielikumiem, interneta vietni Diena.lv, biznesa laikrakstu „Dienas Bizness" ar pielikumiem un portālu Db.lv latviešu un krievu valodā, 7 reģionālos laikrakstus ar reģionālajiem interneta portāliem, 13 žurnālus, kā arī grāmatas. 2011.gada AS „Diena" konsolidētais apgrozījums ir vairāk kā 16,7 milj. lati.

RTO ir vadošais ostas termināļu un tranzīta pakalpojumu uzņēmumu investors, attīstītājs un operators Latvijā. RTO ietilpst vairākas uzņēmējdarbības vienības, kas sniedz ostas termināļu pakalpojumus, dzelzceļa kravu pārvadājumus, infrastruktūras un nekustamā īpašuma vadību Rīgas ostas teritorijā.

RTO dalībnieki ir SIA „Piejūras investīcijas", SIA „Latmorporttrans", SIA „Ostas parks" un SIA „Operate", kuru īpašnieki attiecīgi ir Viesturs Koziols, Ralfs Kļaviņš, Jānis Lācis un Modris Ozoliņš. 2011.gadā SIA „Rīgas Tirdzniecības osta" konsolidētais apgrozījums pārsniedza 100 milj. latu.

Latvijas ziņas