Visā Latvijā notiks Lielā talka 4

Šodien no plkst.9 līdz 15 visā Latvijā jau piekto gadu pēc kārtas notiks Lielā talka, kurai oficiāli reģistrētas 1490 talkas norises vietas, kas ir par 153 vietām vairāk nekā pērn, aģentūrai LETA pastāstīja talkas mediju koordinatore Dace Jaunupe-Bargā.

"Šogad talkai pieteikts rekordliels talkas norišu vietu skaits, taču tas nebūt nenozīmē, ka Latvija ar katru gadu kļūst arvien piemēslotāka. Gluži pretēji, jo trešajā daļā no visām reģistrētajām talkas vietām notiks nevis atkritumu savākšana, bet labiekārtošanas darbi, piemēram, koku stādīšana, bērnu laukumu ierīkošana, soliņu rekonstrukcija un citi darbi," sacīja Jaunupe-Bargā.

Lielās talkas laikā savākto atkritumu apjoms ar katru gadu samazinās, piemēram, pērn talkas laikā rīdzinieki kopējiem spēkiem savāca 175 tonnas atkritumu, kas bija būtiski mazāk nekā gadu iepriekš.

Jau trešo gadu talkā savāktos atkritumus Rīgā uz poligoniem bez maksas izvedīs "L&T". Arī paša uzņēmuma darbinieki iesaistīsies talkā, sakopjot Ezermalas ielu un Ķīšezera krasta posmu pie Ķīšezera kanāliņa, darot to kopā ar Rīgas Teikas vidusskolas skolēniem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRP) kopā ar kolēģiem šodien sakops Pūču gravas un Vējupītes apkārtni Gaujas nacionālajā parkā. Apkārtnē, kurā notiks talka, koncentrējas nozīmīgas aizsargājamās dabas vērtības, un tā ir bagāta ar pazemes avotiem. Pūču gravai raksturīgas unikālas reljefa formas, tās apkārtne ir iecienīta tūristu vieta, tādēļ svarīgi to sakopt un radīt labākus priekšnoteikumus esošo dabas vērtību saglabāšanai.

"Lielā talka ne tikai veicina Latvijas sakopšanu un labiekārtošanu, bet arī attīsta mūsu izpratni un saudzējošo attieksmi pret vidi. Tomēr jāatzīst, ka efektīvu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu nevar aizstāt ar talkām vai vides kampaņām, tāpēc īpaši nozīmīgi ir turpināt aizsākto darbu, lai ieviestu Latvijā depozīta sistēmu dzērienu iepakojumam un būtiski samazinātu apkārtējās vides piesārņošanu," sacīja Sprūdžs.

Sprūdžs uzskata, ka mūsdienās labai atkritumu apsaimniekošanas praksei jāiet tālāk par atkritumu savākšanu un šķirošanu, jo atkritumi ir resurss, kuru iespējams pārstrādāt un izmantot vēlreiz.

Savukārt Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš ir iecelts par Lielās talkas patronu, kopā ar Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem piedalīsies Lielajā talkā un no kārkliem veidos aizsargsienas Gausajā jūdzē - posmā starp Jaunķemeriem un Lapmežciemu.

Valsts pirmā persona kopā ar saviem darbiniekiem iecerējis nostiprināt jūras krastu, lai stiprajās vēja brāzmās tas netiktu izskalots.

Talkas vietas var atrast Lielās talkas mājaslapā "talkas.lv" īpaši veidotā kartē, kā arī "m.1188.lv/talka" mājaslapā. Katrā talkas vietā būs savs koordinators, kurš saviem talciniekiem sestdienas rītā izsniegs bezmaksas atkritumu maisus. Maisi šogad ir dzeltenā krāsā un nekur citur kā tikai talku norises vietās šogad nebūs pieejami. Par darba cimdiem talkas dalībniekiem būs jārūpējas pašiem.

Jau ziņots, ka šogad talkā vairāk uzmanības tiks veltīts ūdenim un rūpēm par tā tīrību.

Lielās talkas tradīcija sākās ar vērienīgu talku 2008.gada 13.septembrī - Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu laikā.

Katru gadu talka piesaista arvien vairāk cilvēku. 2011.gadā Lielajā talkā piedalījies rekordliels dalībnieku skaits - 190 000 talcinieku. 2010.gadā Lielās talkas darbos iesaistījās 150 000 līdz 160 000 dalībnieku, kas bija par aptuveni 50 000 dalībnieku vairāk nekā 2009.gadā.

Komentāri 4

vot ja sos lohus par velti

nodarbinat katru otru sestdienu, cik daudz var paveikt. tapat dirn divana un lur televizora.

pirms 8 gadiem, 2012.04.21 09:11

ļeņins

Urrāaaāaa! Urrrrrrrā!Uuuuuura! un tā katru gadu manā dzimšanas dienā!

pirms 8 gadiem, 2012.04.21 09:11

zeme

Nu gan Lielā talka.Bilskas pag.,Mēros taisīšot futbola laukumu.Pusaudži aizgāja,bet...vai kāds bija paskaidrot ko un kur darīt?Un galu galā kam gan traucēja vecais laukums?

pirms 8 gadiem, 2012.04.21 10:58

muzam dzivs

lenin bil, lenin estj, lenin budet estj

pirms 8 gadiem, 2012.04.21 11:22

Latvijas ziņas