Vispasaules drošāka interneta diena – 8.februāris

Otrdien, 8.februārī vairāk kā 60 valstis visā pasaulē apvienosies, lai astoto gadu pēc kārtas atzīmētu Vispasaules Drošāka interneta dienu. Šogad kampaņas „Internets - tā nav spēle, tā ir TAVA dzīve!" mērķis ir vērst sabiedrības, īpaši bērnu un jauniešu, uzmanību uz virtuālās dzīves nozīmi, uz to, kā aktivitātes virtuālajā vidē ietekmē personas reālo dzīvi.

Kā cilvēki veido savu virtuālo identitāti? Kādu sociālo ietekmi atrašanās virtuālajā vidē atstāj uz reālo dzīvi? Kādas pretrunas pastāv starp personas reālās dzīves identitāti un to, kā viņš pasniedz sevi virtuālajā vidē? Visi šie jautājumi ir aktuāli šī gada Drošāka interneta dienā.

Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne norāda, ka vispasaules Drošāka interneta dienas pasākumos iesaistīsies 30 Insafe tīkla valstu nacionālie Drošāka interneta centri un 40 sadarbības valstis visā pasaulē, apvienojot jaunus cilvēkus un pieaugušos kopīgai Drošāka interneta dienas atzīmēšanai, organizējot nacionālos, reģionālos pasākumus, kā arī aktivitātes internetā, lai informētu sabiedrību par šo jautājumu nozīmi. Vairāk par Drošāka interneta dienas atzīmēšanu visā pasaulē atradīsiet tīmekļa vietnē www.sidfair.org.

„8.februārī Net-Safe Latvia drošāka interneta centrs no pulksten 12.30 līdz 14.00 organizēs diskusiju „Internets zem lupas...", lai novērtētu, ko internets mums ir devis - gan pozitīvā, gan negatīvā nozīmē. Diskusijā piedalīsies jaunieši un dažādu jomu pārstāvji, tai skaitā skolotājs, TV seja, mūziķis, populārs dīdžejs, tvītotājs un citas personības, kuras apmainīsies ar pieņēmumiem, tēzēm un personīgo pieredzi. Diskusijas rezultāti tiks atspoguļoti virtuālajos svaros. Diskusijas tiešraidi būs iespējams vērot www.apollo.lv ," stāsta I. Medne.

Viņa atzīmē, ka bibliotēku konkursa „Radošais pasākums par interneta drošību manā bibliotēkā" ietvaros visā Latvijā februārī norisināsies dažādi interaktīvi pasākumi par interneta drošību Internets - tā nav spēle. Tā ir TAVA dzīve. Valkas novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa februārī veiks bibliotēkas apmeklētāju aptauju par drošības jautājumiem, izmantojot internetu. Notiks arī zīmējumu konkurss par tēmu „Internets bez rozā brillēm".

Bērni aicināti zīmējumos izteikt savu viedokli par jautājumu „Kā tu domā, kas internetā labs un kas - slikts? Kas tev internetā patīk, no kā varbūt baidies?"

Latvijas ziņas