VMD visā valsts teritorijā nosaka meža ugunsnedrošo laikposmu

Valsts meža dienests (VMD) visā valsts teritorijā no šodienas noteicis meža ugunsnedrošo laikposmu, aģentūru LETA informēja VMD.

Ugunsdrošības noteikumos noteikts, ka meža ugunsnedrošā laikposma iestāšanos un tā izbeigšanos nosaka ar VMD rīkojumu un izsludina visā valsts teritorijā.

 

 

Līdz ar ugunsnedrošā laikposma izsludināšanu tiek uzsāktas dežūras visos 184 ugunsnovērošanas torņos valsts teritorijā, lai savlaicīgi būtu iespējams konstatēt dūmus un noteikt vietu, kur, iespējams, ir izcēlies meža ugunsgrēks.

 

 

Tāpēc svarīgi ir, lai bez saskaņošanas ar administratīvajā teritorijā esošo VMD mežniecību netiktu veikti nekādi dedzināšanas darbi, kas rada lielus dūmus un var maldināt ugunsnovērošanas torņa dežurantus.

 

 

Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, visiem iedzīvotājiem no 18.aprīļa, uzturoties mežā, ir noteikti atsevišķi aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un kriminālatbildību.

 

 

Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus vai citus gruzdošus priekšmetus. Aizliegts kurināt ugunskurus, izņemot atbilstoši ierīkotās vietās, atstāt ugunskurus bez uzraudzības.

 

 

Tāpat aizliegts dedzināt sadzīves atkritumus un ciršanas atliekas, braukt ar mehāniskiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, ekspluatēt uz meža ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus bez dzirksteļu slāpētājiem.

 

 

Mežizstrādātājiem līdz ar ugunsnedrošā laikposma izsludināšanu mežā ir jāpārtrauc zaru un ciršanas atlieku dedzināšana, bet meža īpašniekiem ir jāatbrīvo meža ceļi un stigas no sagāztajiem kokiem, lai meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties.

 

 

Neuzmanīga rīcība ar uguni ir galvenais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls. Pērn reģistrēti 425 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību gandrīz 332 hektāri, kas ir ievērojami mazāk nekā 2006.gadā, kad VMD atklāja un dzēsa 1929 meža ugunsgrēkus un kopējā uguns skartā platība bija 3790,56 hektāri.

Latvijas ziņas