Zatlers kritizē politiķus par tuvredzīgiem lēmumiem ekonomikā

Valsts prezidents Valdis Zatlers, šodien Saeimas sēdē uzrunājot deputātus, izteica kritiku politiķiem par tuvredzīgiem lēmumiem ekonomikā.

 

Zatlers uzsvēra, ka šā brīža ekonomiskās krīzes cēloņi ir meklējami pārlieku lielā paļāvībā un pat domā, ka ekonomikas likumi Latviju neskars. "Labākos gados neveidojām uzkrājumus sliktākām dienām," sacīja prezidents.

 

 

Tieši politiķu tuvredzības dēļ, pēc prezidenta teiktā, tagad Latviju globālā ekonomikas krīze skar daudz vairāk nekā citas Eiropas valstis. "Tagad par to ir jāmaksā dārga cena," sacīja Zatlers.

 

 

Valsts vadītājs norādīja, ka pašlaik nākas pieņemt kardinālus lēmumus, mainot ekonomisko politiku un pilnveidojot valsts pārvaldi. "Tuvākā nākotnē mūs gaida mērenība un pārdomāti izdevumi."

 

 

Tāpat prezidents sacīja, ka, valstij iejaucoties notiekošajos procesos, nepieciešams par to regulāri informēt sabiedrību. Kā uzsvēra Zatlers, pieņemot sabiedrībai nepopulārus lēmumus, par tiem nepieciešama skaidra, regulāra un cieņas pilna sabiedrības informēšana. Sabiedrībai nedrīkst rasties pat "šaubu ēna" par līdzekļu izlietojumu.

 

 

Zatlers atzina, ka saņēmis arī kritiku no ES amatpersonu puses, jo Rīga neesot ieklausījusies padomos par ekonomikas attīstību un savlaicīgu Eiropas vienotās valūtas - eiro - ieviešanu.

 

 

"Tad, kad mēs visi ejam uz kopīgu mērķi, mums izdodas neticamas lietas, tad, kad šī mērķa nav [...], mēs nespējam tikt galā ar krīzēm," sacīja prezidents, minot, ka Latvijā nepieciešams ieviest Eiropas vienoto valūtu.

 

 

Zatlers uzsvēra, ka Saeimai, šodien lemjot par ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmu un nākamā gada valsts budžeta grozījumiem, būs jāpieņem valsts drošībai un attīstībai nozīmīgi lēmumi. Viņš pauda cerību, ka deputāti to darīs ar vislielāko atbildību.

 

 

Prezidents uz Saeimas sēdi ieradās ar nelielu kavēšanos un uzrunas sākumā par to atvainojās deputātiem. Savukārt uzrunas vidū viņš pārtrauca runas laikā paralēli runājošos politiķus, atgādinot, ka tagad klausāma Valsts prezidenta runa.

 

Latvijas ziņas