Zemnieku saeimas kongresā piedalīsies Eiropas lauksaimniecības organizāciju vadītāji

Uz Zemnieku saeimas kongresu, kas 18. martā notiks Ķekavā, Ķekavas kultūras namā, ieradīsies Eiropas vadošie lauksaimniecības eksperti: Eiropas Jauno lauksaimnieku padomes (CEJA) prezidents Joriss Beke (Joris Baecke,), kurš Latvijā viesosies pirmo reizi, un Eiropas Lauksaimnieku un kooperatīvu organizācijas COPA - COGECA ģenerālsekretārs Peka Pesonens (Pekka Pesonen).

„Zemnieku saeimas kongress notiek reizi gadā, tajā biedri apspriež aktuālās tendences nozarē Latvijā un pasaulē un pieņem lēmumus turpmākai darbībai. Kongresa laikā abi Eiropas eksperti uzstāsies ar savu redzējumu par KLP attīstību, iepazīsies ar Latvijas lauksaimniekiem, dalīsies pieredzē un klātienē diskutēs par Eiropas lauksaimniecības nākotni," informē Zemnieku Saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

Joriss Beke pats ir lauksaimnieks un ilggadējs jauno lauksaimnieku organizāciju aktīvists un vadītājs. Pirms kļūšanas par CEJA prezidentu bijis Nīderlandes jauno lauksaimnieku organizācijas viceprezidents.

Peka Pesonens ir lauksaimniecības ekonomists un viens no vadošajiem Somijas pārtikas nozares ekspertiem ar plašu profesionālu pieredzi lauksaimnieku interešu lobēšanā Eiropas Savienībā. Pirms kļūšanas par COPA-COGECA ģenerālsekretāru bijis Somijas Lauksaimniecības un mežsaimniecības ministrijas Valsts sekretārs.

„Kopš 2010. gada notiek aktīva diskusija un debates par ES kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2013. gada. Īpaši svarīga KLP ir mazajām dalībvalstīm kā Latvija. Pateicoties aktīvai un neatlaidīgai Latvijas lauksaimnieku nostājai un interešu aizstāvībai Briselē, mūsu lauksaimnieku viedoklis ir pamanīts. Šobrīd Eiropas Parlaments strādā pie otrās rezolūcijas par KLP reformu, Latvija savu pozīciju ir iesniegusi EK, taču kuri mūsu priekšlikumi tiks ņemti vērā, mēs redzēsim vasarā, kad tiks gatavoti jau konkrēti likumdošanas priekšlikumi," norāda M. Dzelzkalēja.

Viņa atzīmē, ka šī rezolūcija būs pamats Eiropas Komisijai, gatavojot jau konkrētus likumdošanas priekšlikumus. Lai gan diskusija par vienlīdzīgiem noteikumiem lauksaimniekiem ir aizsākta, taču vēl šobrīd konkrētu piedāvājumu un metodikas, kā to īstenot nav.

Latvijas ziņas