Zemnieku saimniecību "Ezerkalni" soda par iesaistīšanos pārtikas apritē bez reģistrācijas 1

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) zemnieku saimniecībai "Ezerkalni" par iesaistīšanos pārtikas apritē bez normatīvajos aktos noteiktās pārtikas uzņēmuma atzīšanas vai reģistrācijas ir piemērojis 500 latu naudas sodu.

 

Kā aģentūru LETA informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere, pārtikas aprites uzraudzības likumā ir noteikts, ka pārtikas uzņēmumi drīkst iesaistīties pārtikas apritē, ja to darbība katrā pārtikas aprites posmā un vietā ir atzīta un tiem ir piešķirts atzīšanas numurs, bet pārtikas uzņēmumi, kuru darbība nav jāatzīst, var iesaistīties pārtikas apritē, ja tie reģistrēti PVD.

 

 

"Ezerkalni" nebija reģistrēta PVD, bet no Vācijas Latvijā ieveda sieru, kuru pārdeva vairumtirgotājam SIA "Mēmele PV", kas sieru, vienojoties ar "Ezerkalni", pārmarķēja ar AS "Trikātas siers" marķējumu.

 

 

Jau ziņots, ka par Vācijā ražotā siera "Edam" izplatīšanu ar "Trikātas siers" marķējumu PVD vairumtirgotājam "Mēmele PV" ir piemērojis 500 latu naudas sodu.

 

 

PVD paskaidrojumus par Vācijā ražotā siera "Edam" izplatīšanu ar AS "Trikātas siers" marķējumu pagājušajā nedēļā sniedza gan vairumtirdzniecības noliktavas "Mēmele PV" pārstāvis, gan zemnieku saimniecības "Ezerkalni" pārstāvis.

 

 

"Ezerkalnu" pārstāvis PVD uzrādīja pavaddokumentus, kas apliecina, ka sieru no Vācijas ir ievedusi zemnieku saimniecība un tālāk pārdevusi to vairumtirgotājam "Mēmele PV", kas sieru uzreiz pēc tā ievešanas Latvijā ir uzglabājusi savā noliktavā.

 

 

Noliktavas "Mēmele PV" pārstāvis skaidroja, ka, savstarpēji vienojoties ar "Ezerkalni", noliktavas darbinieki sieru ir pārmarķējuši ar "Trikātas siera" marķējumu.

 

 

Par pārtikas produktu izplatīšanu ar maldinošu marķējumu PVD vairumtirdzniecības noliktavai "Mēmele PV" noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu.

 

 

"Ezerkalniem" kā siera ievedējai, kas nav reģistrējusies PVD kā pārtikas apritē iesaistīts uzņēmums, var tikt piemērots naudas sods no 500 līdz 3 000 latu. Par to, kādu sodu piemērot, PVD vēl lems.

 

 

Informāciju par "Ezerkalnu" un vairumtirgotāja "Mēmele PV" darījumiem PVD nodeva Ekonomikas policijai tālākai izmeklēšanai.

 

 

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Rīgas Centrāltirgū un Cēsu tirgū tika atklāts, ka ar "Trikātas siera" marķējumu tirgots Vācijā ražots siers "Edam". PVD, pārbaudot sūdzību par Vācijā ražota siera izplatīšanu ar "Trikātas siera" marķējumu, 1.aprīlī veica pārbaudes Rīgas Centrāltirgū un vairumtirdzniecības noliktavā "Mēmele PV".

 

 

Pārbaudes laikā Rīgas Centrāltirgū PVD atklāja 5,5 kilogramus Vācijā ražota siera "Edam" ar "Trikātas siera" marķējumu "Tālavas". PVD apturēja siera izplatīšanu un pārbaudes turpināja vairumtirdzniecības noliktavā "Mēmele PV", kas sieru piegādājusi.

 

 

Vairumtirdzniecības noliktavā PVD atklāja vēl 18,9 tonnas Vācijas izcelsmes siera "Edam". Lai gan uz siera rituļiem nebija maldinošā marķējuma, tas bija atrodams uz paletēm - 13,2 tonnas siera bija marķētas kā "Katrīnas" un 5,7 tonnas kā "Tālavas".

Par siera marķējuma viltošanu "Trikātas sieru" informēja pircēji.

Komentāri 1

UH

Jā, mūsu pašu bāleliņi:

Jo pret savu mātes dziesmu var tikai savējie,
Tie paši, kam jauna dzīve, jauni nami.
Tikai tie var pa īstam samīdīt
Savas mātes dziesmu -
Pašu auklētie, pašu auklētie,
Pekaināmi kājiņāmi.

PS arī es iegādājos "Trikātas sieru"un ļoti brīnījos, kā tik labam produktam pēdējā laikā mainījusies kvalitāte.
To es un mani paziņas norakstīja uz vecā siera meistara meistarību, bet..... redz kur tas īstais krampis!
Kretīnu daudz mūsu valstī, tāpēc esam, kur esam.
Kauns!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.10 10:42

Latvijas ziņas