Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemeļvidzemē „Pieslēdzies, Latvija!” ietvaros datorprasmes apguvuši 773 seniori 2

Ziemeļvidzemē sociālās atbildības projekta „Pieslēdzies, Latvija!" ietvaros datorprasmes apguvuši 773 seniori, kas ir 12,5% no kopējā „Pieslēdzies, Latvija!" šī gada apmācīto skaita visā Latvijā. Kopumā projektā iesaistījās vairāk nekā 90 skolotāju, apmācot sešus tūkstošus senioru visā Latvijas teritorijā.

Bezmaksas datorapmācības kursus Ziemeļvidzemes reģionā organizēja 17 skolas un apmācību punkti 13 novados - Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Grundzāles pamatskola, Jeru pamatskola, Krimuldas vidusskola, Limbažu novada ģimnāzija, Mazsalacas vidusskola, Naukšēnu novada vidusskola, Rāmuļu pamatskola, Rencēnu pamatskola, Smiltenes ģimnāzija, Trikātas pamatskola, Valkas ģimnāzija, Zvejniekciema vidusskola, Siguldas pagasta pensionāru biedrība, Siguldas pensionāru biedrība, biedrība „Staiceles seniori" un Zaubes Evaņģēliski luteriskā draudze.

Pateicībā par ieguldīto laiku, darbu un entuziasmu senioru apmācībā, 2.novembrī Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijā notika „Pieslēdzies, Latvija!" Ziemeļvidzemes noslēguma pasākums. Atklāšanas uzrunā projekta iniciators, uzņēmuma Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis atzina: „Šis projekts gan man personīgi, gan visiem darbiniekiem ir sirds projekts, jo mēs redzam milzīgo aizrautību no 60, 70 un pat 80 gadīgiem cilvēkiem. Mums ir svarīgi redzēt, ka seniori ir priecīgi un spējīgi apgūt aizvien jaunas un noderīgas lietas!".

Savukārt Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders uzsvēra: „Zīmīgi, ka valsts svētku priekšvakarā mēs varam atskatīties uz labi paveiktiem darbiem. Dzīvē viss strauji mainās, mūsu tuvākie cilvēki nereti ir devušies tālu prom. Tāpēc senioriem ir ļoti svarīgi nejusties vientuļiem un iet laikam līdzi. Šis projekts piedāvā iespēju sevi pilnveidot, lai turpinātu aktīvi dzīvot!"

Visi skolotāji, kas apmācījuši ap 70 senioru, par ieguldīto darbu saņēma portatīvos datorus. Savukārt skolu direktoriem un projektā iesaistītajām pašvaldībām tika pasniegti Lattelecom pateicības raksti. Godināmo skolotāju vidū bija:

 • Ainārs Vītols (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija);
 • Irita Eimane (Grundzāles pamatskola);
 • Māra Ozola (Jeru pamatskola);
 • Dagnija Ozoliņa (Krimuldas vidusskola);
 • Zane Luste (Mazsalacas vidusskola);
 • Jānis Ločmelis (Naukšēnu novada vidusskola);
 • Ija Rozīte (Rencēnu pamatskola);
 • Sandra Pakule (Smiltenes ģimnāzija);
 • Inga Boškina (Trikātas pamatskola);
 • Liene Skroude (Valkas ģimnāzija);
 • Santa Tinkusa (Zvejniekciema vidusskola).

Lattelecom projekts „Pieslēdzies, Latvija!" tiek īstenota kopš 2008.gada. No 2011.gada projekta fokuss tika virzīts uz senioru datorprasmju celšanu, apmācot 1500 seniorus visā Latvijas teritorijā. Savukārt šogad plānots četras reizes lielāks apmācīto senioru skaits. Sasniegtais rezultāts apliecina, ka Lattelecom izveidotā apmācību sistēma ir ļoti pieprasīta gan senioru izglītošanai un prasmju attīstīšanai, gan arī pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku socializēšanai. Tāpēc nākamo sešu gadu laikā līdz Latvijas Republikas simtajai gadadienai Lattelecom plāno apmācīt līdz 30 tūkstošiem senioru.

Bezmaksas datorapmācības tiek piedāvātas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Mācības no maija līdz novembrim noritēja skolu datorklasēs līdz 14 dalībniekiem grupā un ilga trīs dienas, apmācībām veltot četras mācību stundas ik dienu. Senioriem tika nodrošinātas bezmaksas mācību grāmatas, kā arī turpmākai zināšanu apguvei ikvienam ir pieejama datorskola „Mācies pats!" interneta vietnē www.piesledzieslatvija.lv.

Lattelecom sociālās atbildības iniciatīva norisinās ar Labklājības ministrijas, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Projekts „Pieslēdzies, Latvija!" ir ieguvis „Zviedrijas Biznesa gada balvu 2012" kategorijā „Korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva" un iekļauts Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei iniciatīvās.

Komentāri 2

uzsēdināti tiek uz kabeļa atkarības... arī traukiem.ld būs sava artava.

pirms 7 gadiem, 2012.11.04 10:28

hmm... interviju ar Lieni, kā viņai tas izdevās, kur viņa to apmācību veica utt...pluss mini interviju ar kādu viņas apmācīto senioru...

pirms 7 gadiem, 2012.11.05 13:40

Latvijas ziņas