4.februārī noslēgsies reģistrācija erudīcijas konkursam ''Ko tu zini par Latviju?"

Biedrības Creativus jaunieši jau otro gadu pēc kārtas 9-12. klašu skolēniem rīko konkursu „Ko tu zini par Latviju?", kas noritēs no 6. decembra līdz pat finālam 8 . aprīlī, kura mērķis ir apvienot jauniešus vienotā publiskā telpā, kā arī veicināt zināšanu apguvi par Latviju. Creativus sadarbojoties ar Igaunijas Skolēnu Padomes apvienību un Lietuvas Skolēnu Padomes apvienību projektu realizē Baltijas mērogā ar konkursu „Ko tu zini par Igauniju"- Igaunijā, un konkursu „Ko tu zini par Lietuvu" - Lietuvā.

Līdz erudīcijas konkursa „Ko tu zini par Latviju" reģistrēšanās beigu datumam 2011. gada 4. februārim palicis pavisam maz laika, tāpēc tiem , kas vēlas piedalīties būtu pēdējais laiks reģistrēties. Šobrīd jau pieteikušas vairāk kā 100 komandas no visas Latvijas, tāpēc lai piedalītos komandas kapteinim, jāreģistrē sava komanda internetā. Atgādinām, ka katrā komandā jābūt pieciem skolēniem, no kuriem viens ir komandas kapteinis.

No katras skolas ir iespēja pieteikties astoņām komandām, tāpat katrai komandai nepieciešams savs skolotājs. Skolēniem būs jāveic dažādi erudīcijas uzdevumi balstoties uz Latvijas pagātni, mūsdienām un vīziju nākotnē. Par nepatiesu ziņu sniegšanu reģistrācijas laikā komanda var tikt diskvalificēta, taču nepieciešamības gadījumā līdz pusfinālam, 8. aprīlim būs iespēja mainīt komandas sastāvu.

2011. gada 17. februārī norisināsies konkursa pirmā kārta, kurā komandām būs jāaizpilda anketa ar 40 dažādiem jautājumiem par Latviju, tādējādi parādot savas zināšanas. Komandām savas zināšanas būs jāpierāda par tādām tēmām kā daba, vēsture, politika, sports, kultūra un ekonomika. Testa izpildei tiks dots ierobežots laiks. Nākamajā kārtā nokļūs 25 erudītākās komandas, piecas labākās no Latgales, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rīgas.

Otrajā kārtā 25 Latvijas komandas sagaida radošs uzdevums, kurā tiks vērtētas ne tikai zināšanas, bet arī oriģinalitāte, pusfinālā nokļūstot 10 komandām.

Fināls, kas sadalīts divās daļās, pusfinālā un finālā, norisināsies Rīgā, kur visām 10 komandām būs jāpierāda savs erudīcija un radošums. Piecas labākās komandas cīnīsies par trīs dienu aktīvas atpūtas iespēju kopā ar konkursa „Ko tu zini par Lietuvu?" un „Ko tu zini par Igauniju?" uzvarētājiem.

Protams, konkursa rezultātus vērtēs neatkarīga žūrija : Latvijas Radio spēles „Lieliskais piecinieks" vadītājs Ivo Krumholcs, bijušais Latvijas Institūta vadītājs Ojārs Kalniņš, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras Reģionālo nodaļu direktors Jaroslavs Romanovičs, producente un režisore Inese Stade.

Erudītākajiem kā galvenā balva tiek piedāvāts trīs dienu aktīvas atpūtas brauciens kopā ar Igaunijas un Lietuvas konkursa uzvarētājiem. Tāpat visi finālisti saņems balvas no tādām Latvijas kompānijām kā Aerodium, Dienas žurnāli, boulinga klubs „Spāre", tūrisma aģentūras „Jauni Rakursi" , „Riviera-Rīga", Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī no Čilī Picas.

Nepalaid garām SAVU iespēju pierādīt, ka tieši Tu un tavi draugi ir erudītākie!

Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt uz 1188, kur Jums atbildēs uz Jūsu interesējošiem jautājumiem par konkursu.

Lietotāju raksti