Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkavētas pārdomas 33

Mani iepriekšējie raksti skāra tikumības un demogrāfijas problēmas, un šī iemesla dēļ aizkavējusies citu notikumu komentēšana. Vispirms daži sīki piebildumi un iebildumi.

 

Man rodas iespaids, ka vairāki interneta lietotāji vēlas un cer, ka es iesaistīšos tīmekļa diskusijās. Paskaidroju, ka es internetu neizmantoju un līdz mūža galam arī neizmantošu, tāpēc zinu tikai to, kas pārdrukāts avīzēs.

 

Ja gribam runāt nopietni, tad nevajadzētu vaimanāt par poļu āboliem, kartupeļiem vai ķīniešu ķiplokiem. Visu varam izaudzēt mēs paši, bet tirgus ekonomikā preču plūsmu koriģē tirgotāji. Ja tirgotājs varēs nopelnīt, viņš ķiplokus vedīs arī no Marsa.

 

Latvijai līdz šim ekonomisko situāciju daudzmaz glāba eksporta pieaugums, kaut atsevišķās preču grupās bija vērojams kritums. Varējām atsaukties uz nespēju konkurēt ar Ķīnas lētajiem ražojumiem, kas negatīvi ietekmēja pat mūsu kokrūpniecību. Tas ir paradoksāli, bet ķīniešu kokmateriāli ar savu lētumu pārpludina pasaules tirgu.

 

 

No kurienes Ķīnai koki? Atbilde: no Austrumsibīrijas un Tālajiem Austrumiem. Vispirms veikli zēni pielaiž uguni taigai, izdedzina pāris tūkstošus hektāru, pēc tam par smiekla naudu iegūst tiesības zāģēt un vest pāri robežai uz saviem kokapstrādes uzņēmumiem.

 

Pašlaik veidojas situācija, kad Latvijas ražotājiem kļūst aizvien grūtāk pārdot savus ražojumus gan Austrumos, gan Rietumos. Ar to jārēķinās. Tāpēc ielūkosimies mūsu Austrumu kaimiņa situācijā.

 

 

Krievija strauji zaudē uzkrātās valūtas rezerves, smagā rūpniecība nespēj konkurēt pasaules tirgū, nu jau pat domnas Ļipeckas kombinātā tiek apturētas. Bet domnām paredzēts nepārtraukts ražošanas cikls!

 

Pagaidām tautas masas īpaši neuztraucas, jo televīzija neko no patiesās situācijas nerāda un nestāsta. Bet valdošā korporācija, kas dzīvo atšķirti no tautas, sāk apzināties gaidāmās grūtības, tāpēc Putina komanda jau laikus gatavojas sliktākajam scenārijam.

 

 

Tieši tāpēc tika pieņemti konstitūcijas grozījumi, kas prezidenta varas ikreizējo termiņu pagarina līdz sešiem gadiem. Kā šo situāciju izmantos, tas atkarīgs no apstākļiem. Viens no variantiem tāds, ka Medvedevs atkāpjas vai beidz sev atvēlēto četru gadu periodu, bet pēc tam "tronī" atgriežas Putins un šoreiz jau uz 12 gadiem.

 

 

 Lieta tā, ka vienīgi Putins Krievijā spēj saturēt kopā vairākus simtus cilvēku, kas ietilpst Kremļa elitē. Bijušo un esošo čekistu korporācijā pašlaik nav neviena amata pildītāja, kurš vienpersoniski spētu pacelties pāri citiem un apdraudēt Putina virsvadoņa pozīcijas.

 

Kas apdraud Krievijas varas virsotnes? Vispirms jāmin globālā finanšu un ekonomikas krīze. Propagandas nolūkos var lamāt Ameriku vai marsiāņus, bet reālā dzīve būs jādzīvo pašu valsts 140 miljoniem pavalstnieku.

 

 

Vissmagākais trieciens Krievijas pašapziņai ir naftas cenu straujais kritums. Nafta "Ural" Londonas biržā dažudien pārdota par 40 dolāriem mucā (tas atbilsts aptuveni 50 dolāriem pēc aizvadītā jūlija valūtas kursa). Un traģiskums tajā apstāklī, ka ziemas salā naftas ieguvi nav iespējams pārtraukt - cik izsūknē, tik jāpārdod, lai kāda būtu cena.

 

 

Pagaidām glābj dabas gāzes pārdošanas noteikumi, kas ļauj noturēt samērā bargas cenas vēl nākamos sešus mēnešus pēc reālā naftas cenu krituma.

 

Tā kā Krievija neprot ražot ne datorus, ne mobilos telefonus, ne kārtīgas automašīnas, tad varam saprast, kas notiks, kad ārvalstu valūta vairs neieplūdīs. Un tieši šādās krīzes situācijās "paranoidālā putinokrātija" var izvēlēties atklātas diktatūras ceļu pēc Turkmenistānas parauga. Šāds notikumu pavērsiens neko jauku nesola nevienai kaimiņzemei.

 

Kremļa valdošā elite uzskata, ka Jeļcina laikā Krieviju neviens necienīja, jo bija sagrauta militārā rūpniecība. Bruņoto spēku izsludinātā modernizācija pagaidām tikai tostu līmenī, tāpēc katrs sekmīgs raķetes izmēģinājums tiek pasniegts kā izcila uzvara. Tiesa, rūpnīcas, kas ražo militāro tehniku, pamazām atgūstas, un tāpēc tiek meklēti pircēji gan Āzijā, gan Latīņamerikā. Bet neveiksmju tomēr vairāk.

 

Piemēram, Putins izvirzīja uzdevumu, ka Krievijai jābūvē savi aviācijas bāzes kuģi. Pašlaik tādus būvē vienīgi ASV un Britānijā. Kādreiz PSRS ne visai veiksmīgi uzbūvēja dažus kuģus, kas spēja nest lidmašīnas, bet Nikolajevas kuģu būvētava tagad Ukrainā. Un izrādās, ka Krievijai nav ne piemērotu uzņēmumu, ne speciālistu, lai šo uzdevumu veiktu.Cits piemērs atomzemūdenes.

 

 

Tālo Austrumu būvētavās piecpadsmit gadus stāvēja piecas zemūdenes, kuru nobeigšanai trūka naudas. Tā kā reaktoros jau atradās urāna degviela, tad 70 metrus garos korpusus vajadzēja apsildīt. Kad nauda beidzot atradās, vienu no zemūdenēm bija nolemts pārdot Indijai. Jaunais nosaukums jau bija piešķirts - "Karma", kaut Krievijas presē tā figurēja ar segvārdu "Nerpa".

 

 

 Jā, tā ir tā pati nelaimīgā zemūdene, kuras iekārtu izmēģinājumā gāja bojā 20 cilvēku, galvenokārt augstas klases inženieri. Lai indiešiem pierādītu, ka tā nebija tehniska kļūme, tiek meklēts vaininieks, kuru tiesāt.

 

Bet Indija atceras savu neseno pieredzi ar citu zemūdeni. Pirmajā izmēģinājumā pierādījās, ka visas izšautās raķetes aizlido "pēc piena". Indijas valdība par brāķi negribēja maksāt, un tad Kremlis iedarbināja savu iespaidīgāko ieroci - galveno sanitāro inspektoru Aņiščenko, kurš Indijas tējā "atrada" kaitīgas vielas (līdzīgi kā Latvijas šprotēs vai Gruzijas vīnos). Bet izrādījās, ka Indijas tējas eksportu veic kāda holandiešu firma, un skandālu vajadzēja noklusināt.

Komentāri 33

prahtweeders

Pirms sāku komentāru - ''Dienas'' cenzori,šis teksts nesatur neko necenzētu vai pret jūsu politiku vērstu.Ja nepatīk,slēdziet ārā savu interneta sadaļu vispār.
Nezināju ka ''Ziemeļlatvijas'' galvenais apskatnieks nelieto internetu.Tad nu esiet tik labi un izdrukājiet viņam šo.
Gobas kungs.
Jūs tikko paziņojāt ka zināt tikai to,kas pārdrukāts avīzēs.Līdz ar visiem zināmo faktu ka dzīvojat Vijciemā,neizbēgami nākas secināt ka jums pieejamas tikai Latvijas centrālās avīzes Vijciema bibliotēkā un tas ko pats pasūtat,pie tam pasūtītās preses acīmredzami nav pārāk daudz jo savos rakstos nepārtraukti sūkstaties par naudas lietām un zudumā gājušu mantu.Bez avīzēm par to kas notiek pasaulē jūs papildus varat uzzināt vienīgi no televīzijas un neticu ka jums ir vairāk par divdesmit un cik tur kanāliem ko skatās lielākā daļa Valkas.Neizbēgams un sāpīgs secinājums - par to kas notiek pasaulē jūs zināt ne vairāk kā jebkurš Valkas apriņķa iedzīvotājs ar pietiekamu intelektu un interesi par politiku.Tādēļ man gribētos zināt,kāpēc,nebūdams ne profesionāls politologs ne arī štata žurnālists,jūs aizņemat avīzes otro lappusi ar savu augstprātīgo tērgāšanu par lietām ko zināt ne labāk par citiem.Jūs esat literāts un dārznieks - nu tad rakstiet par šīm tēmām atbilstošās sadaļās.Ja ''Ziemeļlatvija'' tik ļoti vēlas tērēt vietu iknedēļas politikas apskatam,lai pasūta sindicētu rakstu no savas mātes avīzes Rīgā.Paziņojot ka jūs neinteresē lasītāju viedoklis jūs nupat netieši esat atteicies no publiskas sprediķošanas šai avīzē,esiet nu godīgs un dariet tā.Par tautas soģi jūs neviens nav cēlis un ja nespējat nolikt pie vietas pat savus Vijciema kaimiņus,nemāciet dzīvot visu latviešu tautu un pasauli kopumā.Dariet to ko protat vislabāk un viss būs kārtībā.

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 10:50

Nu nevajag...lielīties, ka prāts vēderā!Tā vien izskatās, ka pats vēlies visu pasauli mācīt.Ne jau nu internets ir tas noteicošais, lai spriestu par lietām un vietām...Redzi ir kāds cits visiem zināms, bet arī fakts, ka Gobas kungs dzīvo Valkā, bet Vijciemā viņam ir tikai lauku mājas...Paša norādījumi, ka apskatniekam jāraksta par literārām un dārza tēmām arī izklausās pēc cenzūras. Ne tā? Vai nepieļauj domu, ka citi lasa un diskutē, tātad viņiem interesē autora teiktais. Uzraksti pats kaut reizi kaut ko kostruktīvu - bez žults un neapmierinātības uz visu savu mazo apkārtējo pasauli, tad paklausīsimies, cik plašs ir tavs skatījums...

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 11:15

valceniete

Nu jau par traku! Katram ir tiesibas uz savu viedokli.Ari tiem, kuri nelasa zinas interneta, bet iztiek no redzeta, lasita prese, TV un radio!
Prats vedera! Kurs tad tev liedz sutit savu komentaru par pasaule notiekosu uz redakciju?

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 11:54

paldies Gobam

Ko Goba izēdis prātvēderam?
Paldies Gobam, par tekstiem Ziemeļlatvijas otrajā lappusē, tie dod līdzsvaru (nelielu) pret avīzītes saimnieku - "Dienas" uzspiesto politiku.

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 12:33

pofig

Man ļoti patika šis skatījuma izklāsts. Gandrīz visam pamatos piekrītu, jo tā arī aizkulisēs veidojas, gan politika, gan straptautiskās attiecības un nekas cilvēciskais nav svešs arī augšējos varas koridoros.

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 12:50

Liiga

prahtweeders laikam izlasijis tikai 2 Gobas kunga rakstus (par zādzībām un krīzi) tādēļ šauri spriež par autoora zināšanām un domām.
Man savukārt patīk lasīt katru Gobas rakstu, tādēļ zinu, ka viņam ir gan plašas zināšanas, gan savs viedoklis par daudzām tēmām!!!!
Un nemāca Goba nevienu dzīvot, tikai vedina uz pārdomām... Tas Jums var patikt, var nepatikt, varat piekrist, vai nepiekrist, bet visi raksti labi lasās un liek kaut ko pārdomāt!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 13:17

prahtweeders

Nu ko jūs Gobas radinieki visi tā satraukušies.Pats kungs taču pirms gada atzina ka par šiem komentāriem viņam nemaksājot vai maksājot tik maz ka nav vērts par to runāt.Tātad pēļņas no šīs darbības nav nekādas un maizi viņam nost neviens neņem.Tāpēc nomierinieties ļautiņi jo padarīt jūs man neko nevarat tāpat kā es Gobam.Tā ir tā saucamā vārda brīvība par ko šeit tik bieži aizmirst.
Atbildu visiem pēc kārtas.Gobas kungs var dzīvot Valkā vai Ņujorkā,tā ir viņa darīšana,taču visos rakstos viņš pozicionē sevi kā vijciemieti un,kamēr nav publiski paziņojis par piederību citai apdzīvotai vietai,es viņu par tādu arī uzskatīšu.Cik atceros,vēl neesmu publicējis rakstus kur mācītu pasauli dzīvot,tāpēc nekraujiet Gobas grēkus uz manas galvas.Avīzes apskatnieks ir profesionāla un zinoša žurnālista postenis un ja to aizņem nespeciālists,prasības ir vēl lielākas.Es neapgalvoju ka Gobas kungs ir labs,slikts vai vēlkautkāds cilvēks,mani tas neinteresē.Es tikai saku,ka ar to zināšanu bagāžu,kādu viņš pats sev piedēvē,Gobas kungam nav tiesību uzdoties par politologu un pasaules soģi.Ja viņš nesaņem vismaz desmit jaunāko pasaules preses izdevumu,tad,neizmantojot internetu,Gobas kungs vienkārši nav spējīgs izdarīt secinājumus uz kuriem pretendē un viņa raksti kļūst par to,kas tie patiesībā ir,krievu televīzijas komentētāju citātu krājumu.
Protams,katram ir tiesības uz savu viedokli un Valkā,jo zemāk cilvēks kritis,jo skaļāk viņa viedoklis tiek publiski izbļauts uz jebkura Rīgas ielas stūra.Taču runa nav par viedokļiem,runa ir par viedokļu publicēšanu presē.""Diena'' un citas tai pakļautās avīzes,pieļauju ka arī ''Ziemeļlatvija'',publicē tikai savu darbinieku un paziņu uzrakstīto.Svešs cilvēks šajās avīzēs neko nopublicēt nevar,tas,diemžēl,ir ne pārāk plaši bet labi zināms fakts,tāpēc neapsūdziet mani negribēšanā rakstīt savu komentāru.Ja šeit dzēš laukā manus interneta komentārus,ir skaidrs ka man ''Ziemeļlatvijā'' ir iespējams iedabūt tikai maksas sludinājumus.Tāpēc nestāstiet man,ka Gobas raksti kautkādi vēršas pret ''Dienu''.Viņš ir daļa no komandas.
Ņemot vērā to neizbēgamo patiesību ka man prāta patiešām pietiek,esmu gatavs uzrakstīt rakstu kas būs labāks par Gobas produktu.Taču,avīze man neatļaus,radiņi un čomiņi šņāks un pārējie domās ka runa ir par latvisku ēšanos.
Lūdzu nelamājiet mani,man ne pret vienu no klātesošajiem pretenziju nav un zināt taču to teicienu par kaķa lāstiem.

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 13:52

nu Tev prahtweeders tiešām ir paranoja. Ja man ir cits viedoklis par Gobas kunga rakstiem, nekā Tev, tad tikai tāpēc, ka radojos ar Gobu, avīzi vai Vijciemu???
Skumjš Tu esi!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 14:05

redakcija

Nu jau tiešām ir par traku! Teksts- citeeju: "Diena'' un citas tai pakļautās avīzes,pieļauju ka arī ''Ziemeļlatvija'',publicē tikai savu darbinieku un paziņu uzrakstīto.Svešs cilvēks šajās avīzēs neko nopublicēt nevar,tas,diemžēl,ir ne pārāk plaši bet labi zināms fakts,tāpēc neapsūdziet mani negribēšanā rakstīt savu komentāru, ir personas izdomājums."
Lai, ko tādu apgalvotu, ir vispirms jāiesūta redakcijai kāds savs materiāls. "Ziemeļlatvijā 2. lpp tiek publicētas gan mūsu lasītāju vēstules, gan dažādu institūciju iesūtītie skaidrojumi vai replikas par kādu konkrētu tēmu. Vienīgais publicēšanas kritērijs ir tēmas aktualitāte un veids, kā tas uzrakstīts. Protams, ja kāds atsūta pasākuma aprakstu ar daudziem paldies, kurš noticis pirms divām nedēļām un par to jau žurnālisti rakstījuši, tas netiks publicēts, jo ir par vēlu iesniegts. Un neatkarīgi, kas ir rakstītājs.
Mēs veidojam arī portālu un šeit nemitīgi rosinam cilvēkus izteikt savu viedokli, ir sadaļa Lietotāju raksti, kur katrs cilvēks, ne tikai redakcijas darbinieki un viņu radi:) var ievietot kādu informāciju. Mums ir blogošanas iespējas, kuras arī var izmantot ikviens un paust viedokli, informēt par to, kas viņam šķiet svarīgs, rosināt citus uz diskusiju.. Jautājums tikai, cik to vēlas un cik cilvēkiem ir ko teikt, lai iesūtītu kādu rakstu redakcijai, uzrakstītu blogā.
Domāju, ka Prātvēders varētu ko publicēšanas vērtu uzrakstīt, iesūtīt redakcijai ar savu vārdu un uzvārdu un pārliecināties, vai viņu kāds publicēs vai nē!
Nez kāpēc māc šaubas vai kādu rindu no šī cilvēka saņemsim, bet tas taču cilvēkam neliedza uzrakstīt apgalvojumu, ka viņš netiek pie publicitātes. Vispirms ir kaut kas jāuzraksta un tad jābļauj, publicē to vai nepublicē! Goba un žurnālisti uzraksta!!!

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 14:32

pofig

Lai kā tas te nebūtu, bet daudzos gadījumos mēs nesaprotam, kas ir komentārs par viedokli, ne par raksta vai komentētāja autoru!
Vienmēr atradīsies kāds, kuram gribēsies aizskart viedokļa paudēju... Ir ko teikt, iebilst vai piekrist, tad raksti, atgumentē, pārliecini, bet nenoniecini cita skatījumu, jo tie vienmēr atšķirsies dēļ mūsu dažādām pieredzēm.

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 16:50

XXX

Cik noprotu, tad "Ziemeļlatvija" ir diezgan demokrātisks laikraksts, kas publicē dažādus viedokļus. Ja kādam nepatīk A.Gobas viedoklis, tas nevar kļūt par iemeslu kāda raksta publikācijas aizliegumam.
Man šķiet , ka tieši "Diena" nekad nepublicētu A.Gobas viedokli, jo tas ir pretrunā ar "Dienas maizestēvu" uzskatiem. :)

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 17:32

G.G.

Nevajadzīgs tracis par neko. Lai Gobas k-ngs raksta. Viņa "kontā" ir gan ļoti labi, gan ne tik veiksmīgi raksti. Bet tas ir tikai mans vērtējums un nekādā ziņā tā nav pēdējā patiesība. Domāju arī viņš nav dusmīgs par to, ja kādam kaut kas,no viņa rakstītā nepatīk. Lai nelasa, vai tad lasāmā trūkst.Nevienam nav liegta iespēja uzrakstīt labāk....

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 19:25

BMW

Nepatīk ko Gobas kungs raksta,kož acīs patiesība,turpiniet rakstī,es lasīšu.

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 19:36

arī krievs

Jautājums redakcijai: Kapēc Gobam atļauj publicēt naidu kurinošus saukļus citēju:
"paranoidālā putinokrātija" ?
Kopš kura laika Goba jau kļuvis par ārstu un publiski var izteikt šādas diagnozes?

pirms 11 gadiem, 2008.12.12 23:04

XXX

To: Krievs
Sakarā ar notikumiem Gruzijā ASV valsts sekretāre Raisa izteicās, ka Krievija sāk izrādīt paranoidālu agresivitāti. Zinot kā krievija izturās pret citām kaimiņvalstīm, es varu šim viedoklim tikai piekrist.
Cita lieta, ja cilvēks neizprot vārda "paranoja" nozīmi, vai arī viņam ir liegta informācijas pieejamība.
Tā kā nav jābūt mediķim, lai lietotu vārdu "paranoja".

pirms 11 gadiem, 2008.12.13 10:11

XXX

"Kreivija" ar mazu burtu uzrakstījās neapzināti. Atvainojos tiem, kas to nesaprata. :)

pirms 11 gadiem, 2008.12.13 10:13

arī Krievs

To: XXX

Es nesaprotu, kāds sakars Kondolizai Raisai ar Gobas izteikumiem. Raisa savos izteikumos piemin Krieviju ( kā valsti), bet ne konkrētas personas, kā to dara Goba, kas man arī nepatīk.
Iesaku XXX pašam iepazīties ar grāmatu '' Populārā medicīnas enciklopēdija'', kur melns uz balta ir rakstīts, ka paranoja ir psihiska slimība un kuru ārstē ar neiroleptiskiem līdzekļiem psihiatra uzraudzībā.

pirms 11 gadiem, 2008.12.13 10:49

pofig

to: arī Krievs -
Paranoja ir vajāšanas mānija un kurā brīdī viņa jau ir slimība, lai spriež dakteri. Tāpat varu teikt, "elkdievība" arī ir slimība ...

pirms 11 gadiem, 2008.12.13 11:10

Patika

Man gan Gobas raksts patika.Varētu pat teikt, ka es viņam piekrītu. Nu taisnība jau ir par to Krieviju. Viena nedemokrātiska, noslepumiem apvīta, valsts, kur parastā tauta pat nenojauš, kas notiek. Bet tad, kad neko vairs nevarēs noslēpt, tad sāksies nemieri, un varbūt pat revolūcija. Lai gan, no otras puses, Krievija ir tik liela, ka to nevarētu saturēt kopā, ja valsti nepārvaldītu viens diktators. Diemžēl tāds ir Krievijas liktenis. Un nožēlojamākais ir tas, ka tās valstsvīri, savas neveiksmes un nabadzību cenšās noslēpt aiz Maskavas bagāto cilveku mugurām. Pasaule jau tāpat redz, ka pārējā Krievija grimst nabadzībā. Bet, ja nomelno citas valstis un lien citu valstu iekšējās lietās, tad viņiem ir cerība, ka neviens neredzēs pašu neveiksmes.Tas ir nožēlojami.

pirms 11 gadiem, 2008.12.13 16:28

trakais

Es tomēr piekrītu Prātwēderam. Tiku lasījis to viņa komentāru, ko redakcija nodzēsa. Nu nebija tur nekā tāda par ko jādzēš. Un uzreiz pasaku ka man riebjas tādi komformisti, kā šo apskatu autors, kas PSRS laikos priecīgi laizījās ap nomenklatūras sili, bet tagad masveidā ņemas savubijušo māti - barotāju noriet. Taču tā vien tāda nianse. Mēs latvieši esam izcili ar to, ka norejam Krieviju no galvas līdz kājām. Jā, piekrītu, arī visādas kondolīzes un citi ārzemnieki pa reizei dara to pašu, tikai atšķirībā no mūsu kedainajiem bāleliņiem, kuru Maskavā praktiski nav, visi šie ārzemju norējēji spieto pa Krieviju nevājos baros, pirkdami to pašu ''lēto'' naftu un masveidā tirgodami savas pārtikas un rūpniecības preces. Kas tik tur nav. Dāņi, holandieši, vācieši, amerikāņi....pat igauņi un somi (kuri nevarētu par mums mazāk sūdzēties par vēstures smagumu). Tur trūkst vienīgi latviešu, kas savā augstprātībā un Gobam cienīgā manierē, nebeidz apriet Krieviju un uzgavilē šādiem rējējiem.

pirms 11 gadiem, 2008.12.14 10:09

Lietotāju raksti