Algu sievas zeķbiksēm?

Zema alga nav arguments, lai izspiestu naudu no ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem. Zema alga nav arguments, lai izspiestu naudu no ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem.

Aizvien biežāk medijos izskan bažas un viedokļi par kukuļņemšanu ceļu policijā. Bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece īsi pirms sava amata pamešanas pauda, ka ceļu policija vispār likvidējama un veidojama jauna struktūra, jo kukuļu ņemšanas sērga skārusi ļoti daudzus policistus.

 

Zemāka ranga ministrijas ierēdņi gan nedomā, ka pieņemams tik radikāls lēmums, un spriež, ka šāda veida korupciju var samazināt, palielinot policistu algas. Protams, algas policistiem nav dižas.

 

Lielākā daļa ierindas ceļu policistu uz rokas saņemot apmēram 270 latu. Taču, vai tas ir arguments, lai izspiestu naudu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem?

 

Ne jau visi policisti ir kukuļņēmēji. Vismaz Valkas pusē nav dzirdēts neviens gadījums, ka kādam būtu prasīts kukulis. Man nav nekāda pamata domāt, ka kāds ceļu policists turams aizdomās par negodīgu rīcību. Mazā novadā šādas valodas ātri izplatītos. Gluži otrādi, mūsu pusē ceļu policijas darbs ir uzteicams.

 

Lielās pilsētās, acīmredzot, ir citādi. Atceros meitas stāstīto pirms vairākiem gadiem, kad viņa Rīgā strādāja kopā ar kāda policista sievu. Viņš savu nopelnīto pārskaitīja uz sievas kontu, sacīdams, ka šī nauda viņai noderēs zeķbiksēm. Izrādās, ka var arī tā.

 

Protams, tikpat vainīgi kā kukuļņēmēji ir arī kukuļdevēji un, aplaupot valsti, savā ziņā ieguvējas ir abas puses. Tieši šī iemesla dēļ nav īstas pārliecības, ka korupciju šajā lauciņā ir iespējams izskaust. Visticamāk, ka lielajās pilsētās to mazinās daudzo automātisko radaru uzstādīšanas programma, kas nezin kādēļ kavējas.

Lietotāju raksti