Apli nogulējām 11

Kad notiek sabiedriskā apspriešana, nedrīkst stāvēt malā. Kad notiek sabiedriskā apspriešana, nedrīkst stāvēt malā.

Pēdējā laikā Valmieras centrs man izraisa domas par to, kāds varēja būt jaunais rotācijas aplis Smiltenē. Salīdzinājums ar Valmieru diemžēl ir par sliktu Smiltenei. Mazajai pilsētai ticis mini aplis, kuru izbraucot, izteikto līkumu un svārstību dēļ uz mirkli pārņem nelabas sajūtas, kā uz kuģa, kuru šūpo viļņi.

 

Celtnieki savu darbu atbilstoši projektam ir paveikuši labi. Vizuāli jaunais krustojums Smiltenē izskatās glīts. Taču pat nespeciālistam redzams, ka pietika vietas, lai arī tranzītam paredzētā apļa brauktuvi izbūvētu platāku.

 

Jau apļa būvdarbu laikā redzējām, ka tas nenotiek. Uzklausījām arī šoferu iebildumus. Informējām apļa projektētāju, firmu no Rīgas “L 4 Ceļu projekti”, aicinot sniegt situācijas skaidrojumu, varbūt pat vēl kaut ko mainīt, grozot projektu.

 

Mūs tikai uzklausīja. No projektētājiem atbildi neesam saņēmuši līdz šai dienai. Izskatās, atbildīgie speciālisti domāja šādi: viss jau sen nolemts; autovadītāju viedoklis, kuru lietošanai faktiski šis aplis ir izbūvēts, nav būtisks; gan jau būs labi; ko tie cilvēki “cepas”.

 

Žēl, ka būvdarbu pasūtītāja Smiltenes novada dome nebija uzstājīgāka uz korekcijām projektā. Aplis taču ir uzbūvēts, lai kalpotu gadu desmitiem ilgi. Arī gana liela nauda tajā ieguldīta. Taču šī ir arī kārtējā mācību stunda iedzīvotājiem.

 

Vajadzēja aktīvāk piedalīties projekta sabiedriskajā apspriešanā (kaut gan personīgi es no skices tāpat nesaprotu, vai brauktuve būs gana plata vai ne) un nepaļauties uz to, ka pašvaldība vai būvuzraugs parūpēsies par mums mūsu vietā. Ja būs nākamie lieli būvdarbi un nākamā to apspriešana, malā stāvēt vairs nedrīkst.

 

Komentāri 11

Aplis-šausmu nakts un nauda vējā-trakā nekā bija pirms tam.

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 14:57

nazis

Sabiedriskā apspriešana nav referendums. Lēmumu par projekta apstiprināšanu vai neapstiprināšanu var pieņemt tikai pašvaldības deputāti.
Sabiedriskajā apspriešanā priekšlikumi bija, bet vai kāds no tiem tika ņemts vērā, to būtu jāprasa pašvaldībā. Protams normāls cilvēks, kam ikdienā nav ar to sakars, nespēj lasīt un saprast shēmas un rasējumus, vēl mazāk iztēloties kā tas izskatīsies dzīvē.

pirms 9 gadiem, 2011.12.10 20:59

šo apli nogulējām. Cilvēki cerēja uz projektētāju veselo saprātu, jo klajums bija liels un tajā pietiktu vietas pat diviem "aplīšiem".
Ko darīt tālāk? Nākamais ir Audēju un Gaujas krustojums, kur arī laikam paredzēts aplis? Tur vietas ir vēl mazāk.

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 10:49

XXX

Ziemeļlatvijā izskanēja viedoklis, ka smiltenieši savā provincē neko labu nav redzējuši - tāda satiksmes organizācija esot visā ES. Nestrīdēšos - varbūt patiešām esam tādi muļķi.... Un tomēr man mazliet škiet jocīgi, ka krustojumā pie Maksimas, ieliņu, kas pagriežas uz BTA, ziemā nebija iespējams iztīrīt, jo nevien sniega tīrītājs pa tādiem labirintiem nevar izbraukt. Protams, mums taču ir 100latnieku programma ar sniega lāpstām... :))
Ja jau pilsētas galva apgalvoja, ka ar jauno apli nebūšot problēmu, tad atliek cerēt, ka ziemā slīpais aplis vienmēr būs iztīrīts un nokaisīts.

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 18:02

ar likumu

aizliegt aplu veidosanu, ka valsts naudas izzagsanu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.14 12:22

vlks

Valkā to pašu varētu teikt par tranzīta ielu no Rīgas virziena uz Smiltenes virzienu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.14 16:57

tumsonība

Iesaku raksta autorei un pārējiem aizbraukt uz kādu no Skandināvijas valstīm! Un sen jau vajadzēja!!! Vai varbūt atgriezīsimies pie pajūgiem?

pirms 9 gadiem, 2011.12.14 19:47

roliks

Es nesaprotu kur ir problemas ar apli....
Braucu faktiski katru dienu un bez problemam.Masina ari nav 1 golfs lai teiktu ka maza.
Varbut lielakai dalai kas raksta komentarus untt vajag sarikot karting trase kkadus brauksanas treninus....lai uzlabotu savas prasmes.Pieaicinat vietejos autosportistus(Edgaru,Tiltinu un kas vel mums te rinki ir)

pirms 9 gadiem, 2011.12.14 22:11

Sandra

To: tumsonība
Esmu bijusi Skandināvijā. Taču kālab gan Latvijā visam jābūt tā, kā ir citur Eiropā? Galvenais kritērijs ir tas, ko vēlas šeit, Latvijā, dzīvojošie cilvēki.

pirms 9 gadiem, 2011.12.15 13:50

Jānis

Es paskatīšos kur paliks fūre, kad braucot Valmieras virzienā, pret kalnu autiņš sāks slīdēt atpakaļ, varbūt Smiltenes domei jāiegādājās kāds vilcējtraktors, kas tos smagos ziemā vilks kalnos pa Daugavas ielu un Atmodas ielu?

pirms 9 gadiem, 2011.12.20 06:45

Lietotāju raksti