Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī putniem vajag “uz krūmiem” 5

  Asfalts bija balts no putnu mēsliem.Novembris jau pats par sevi ir tumšs un drūms mēnesis. Tā vien velk uz miegu, - gribas žāvāties un gulēt līdzīgi lācim ziemas miegā.   Asfalts bija balts no putnu mēsliem. Novembris jau pats par sevi... 

Noskaņojumu arī neuzlabo sliktās ziņas par to, kas notiek Latvijā. Atslodzei gribas ko tādu, lai nav jārunā ne par naudu, ne darbu, ne ekonomikas nākotni. Te palīgā nāk vārnveidīgi lidoņi.

 

 

Nevienam nebūtu patīkami, ja uz galvas vai apģērba uzkakātu putns. Tāpēc Smiltenes centrā cilvēkiem jābūt piesardzīgiem. Arī es nesen pamanīju pie baznīcas sētas agrāk neredzētu skatu.

 

 

Asfalts blakus gājēju pārejai un vēl citviet zem lielajiem kokiem bija balts no putnu mēsliem. Pabrīnījos vienreiz, otrreiz, līdz interneta portālā ziemellatvija.lv lasu, ka putnu aktivitātes Smiltenes centrā ievērojuši arī citi gājēji.

 

 

Kāds lasītājs pat atklājis diskusiju, aicinot atbildīgās instances cīnīties ar kovārņu kolonijām, kuras “pārņēmušas pilsētu”. “Domāju, ka katrs gājējs, kas izmanto gājēju pāreju no TOPA uz Baznīcas laukum, bailīgi skatās debesīs - vai šoreiz iztikšu bez lidojošo kovārņu pļekām uz galvas. Tas pats notiek ar mašīnām. Tikai nezinātājs novieto mašīnu šinī laukuma stūrī,” viņš raksta.

 

 

Diskusijas tēma devusi iemeslu pasmaidīt ne vienam vien portāla lasītājam un pajokot gan par putnubiedēkļu izlikšanu centrā, gan par operatīvo transportlīdzekļu riņķošanu ar ieslēgtām bākugunīm.

 

 

Neesmu ievērojusi, ka debesis virs Smiltenes centra aptumšotu milzum lieli vārnu vai kovārņu bari. Taču, piemēram, Liepājā pirms dažiem gadiem vārnveidīgie putni tik ļoti apsēda pilsētas kapus un ķēzīja virsū bēriniekiem, ka pašvaldība ķērās pie koku apzāģēšanas kapsētās, lai putniem nebūtu, kur vīt ligzdas. Mūsējie putni tik bezkaunīgi vēl nav.

Komentāri 5

Intars

Mēs esam tikai viesi šai pasaulē, ne radības kronis. Nabadziņiem bail no putniem ne. Būtu kādu laiku blakus zīriņu kolonijai pabijuši, tad šī "problēma" vairs neliktos tik smaga.

pirms 11 gadiem, 2008.11.11 13:26

Tofiks

Lai dzīvo putni! Hičkoks mūs brīdinās :D

pirms 11 gadiem, 2008.11.11 15:46

Intars

Tofik, "Putni" ir Dafnes di Morjē garadarbs jau visupirms:)

pirms 11 gadiem, 2008.11.11 16:11

Tofiks

Galvenais, ka mēs sapratām viens otru! Un Dafne vai Alfrēds, tas nav būtiski..:)

pirms 11 gadiem, 2008.11.11 17:15

Miza

To, kuram putns uzkakā uz galvas, liela laime gaida :)
Tā mūsu senči skaidroja šo "parādību":)

pirms 11 gadiem, 2008.11.11 19:52

Lietotāju raksti