Arturs Goba: Politiskā piedāvājuma aprises 4

Ir zināmas visas partijas un apvienības, kas pretendē uz iekļūšanu 11. Saeimā, ir zināmi arī deputātu kandidātu saraksti. Uzreiz jāteic, ka nopietni vērtējami tikai pieci seši pieteikumi, viss pārējais ir politiskais piecepums.

Ja piepildās pašreizējās prognozes, tad uz nākamās valdības veidošanu var pretendēt Zatlera Reformu partija koalīcijā ar "Vienotību" un varbūt ar nacionālo bloku. Zatlers pieļauj taktisku kļūdu, jo kategoriski noraida jebkādu draudzēšanos ar "zaļzemniekiem", tādējādi pēdējos stumjot "Saskaņas centra" apkampienos. Bet līdz 17. septembrim spēku samēri var mainīties.

"Vienotības" priekšrocība tā, ka Dombrovskim ir iespējas novilcināt nepopulāru lēmumu pieņemšanu pirms vēlēšanām, tajā skaitā jāmin sāpīgais temats par budžeta tālāku apcirpšanu - it kā būtu vispār ko cirpt, nepalielinot tautas postu. Zinātāji gan spriež, ka šajā partijā Dombrovskis nebūt nav noteicējs, jo pakāpeniski un metodiski galveno varas stūri groza Āboltiņas kundze.

Sākās ar varu "Jaunajā laikā", kur vispirms tika padzīts Repšes padomnieks Titavs, pēc tam malā nobīdīja arī faktisko partijas izveidotāju Repši, šim savdabim neatstājot pat goda amatu. Pēc tam sekoja saraušanās ar Kalnieti un citām dāmām.

Pavasarī bija jūtams, ka Āboltiņa pretendē uz prezidenta krēslu: kolīdz Sudraba lika noprast, ka zināmos apstākļos viņa varētu kandidēt uz augsto amatu, tūdaļ sekoja rudmates tenkojums par Sudrabas draudzēšanos ar Krievijas amata kolēģi Stepašinu. Ja par prezidentu neievēlētu ne Zatleru, ne Bērziņu, tad otrajā kārtā sekotu Āboltiņas uznāciens. Cik dzirdēts, tautā šī dāma netiek cienīta.

Zatlera partija piedāvā patiešām politikā nepazīstamus kandidātus, un daudziem tas var patikt. Par kvalitātēm gan varam šaubīties.

Jāpiemin reformistu piedāvātais premjera kandidāts Sprūdžs. Šādu jaunu un enerģisku cilvēku it kā pieprasa vēlētāju vairums. Neko dižu reformēt gan viņš nesola, bet ierosinājumi atcelt PVN pazeminātās likmes vieš bažas par domāšanas adekvātumu.

Cits bažu iemesls ir Sprūdža lielās parādsaistības, no pieredzes zinām, ka parādos nokļuvušie uzņēmēji traucas politikā, jo cer piekļūt lielajam naudas skapim, teiksim, ES fondu sadalei. Līdzīgā situācijā tā savulaik rīkojās Alberts Kauls, tiesa, nesekmīgi.Protams, premjeri neko nelemj vienpersoniski, bet biedē Sprūdža varbūtējs tandēms ar Vjačeslavu Dombrovski.

Kreisais populismsEs ļoti ceru, ka savas pozīcijas parlamentā nostiprinās nacionālais bloks, teiksim, ar 11 vai 12 deputātu balsīm jau iespējams šo to bīdīt.

Par "Saskaņas centru" jau esmu izteicies agrāk. Gribas tikai paskaidrot naivajiem, ka Ušakova pieteikšana premjera amatam ir māņu taktika, jo Ušakovs nevienam citam neatdos Rīgas atslēgas, viņam Rīga esot labākā pilsēta pasaulē. Īstais premjera krēsla tīkotājs ir Urbanovičs.

Šīs dzimtas uzvārds vien manī rada alerģiju kopš bērnības, atsaucot atmiņā pēckara gadu notikumus mūsu un kaimiņu pagastos. Kad Urbanovičs sāk spriedelēt par okupācijas tēmu, man nāk prātā tēva iemīļots teiciens: "Kā gan tam cilvēkam neriebjas muldēt!" Ja reiz mums pastāv Okupācijas muzejs, tad jautājums vispār nav diskutējams.

Un visiem demagogiem, kuri spriedelē, ka Kārlis Ulmanis labprātīgi nodevis pilnvaras sava cietuma laika biedra Višinska sastādītajai valdībai, tad gribas atbildēt ar kara gadu anekdoti. Triju valstu līderi esot saderējuši, kurš sunim iebaros sinepes.

Hitlers pūlējies to izdarīt ar varu, bet nesekmīgi. Čērčils centies sunim sinepes iemānīt ar viltu, bet arī nesekmīgi. Staļins, kā zināms, visur ievēroja brīvprātības principu: pasmērējis sunim sinepes zem astes, un lopiņš patiešam sācis laizīt brīvprātīgi.

Liekas, ka vēlēšanu dienā vairs nebūs pārāk aktuāla oligarhu tēma, jo, kamēr lamājam trīs miljonārus, viltīgais vācietis Fliks mūsu valdību "jāj kā kaimiņu āzi" (tas manu cesvainiešu teiciens). Un kaut kur Latgales ezeru krastos atbalsojas par oligarhu nenosauktā Kargina vārds, kurš guvis peļņu pat no nogremdētas bankas.

Tagad esam aizmirsuši, ka tieši Kargins savulaik regulēja krievvalodīgo partiju tapumu, ieskaitot Plinera pāriešanu no jurkāniešiem pie PCTVL, lai it kā destruktīvās Ždanokas vietā ieviestu daudzmaz konstruktīvu taktiku.

Globālie izaicinājumiĪsā rakstā varu tikai pieminēt notikumus, kas Eiropā risinās multikulturālisma aizsegā. Loģiski spriežot, multikulturālims, neskatoties uz negatīvajām atbalsīm, ir vienīgā iespēja eiropiešiem sadzīvot ar svešu kultūru etnosiem. Bet problēmas ir nopietnas.

Pustrakais norvēģis neslepkavoja cilvēkus bez izšķirības, lodes tika tēmētas sociāldemokrātu jaunatnei par to, ka viņi iestājas par palestīniešu interesēm. Un Londonas grautiņus aizsāka imigrantu jaunieši, kuriem pievienojās visparastākie laupītāji.

Angļu policija rīkojās gandrīz pēc Krievijas valdības vadītāja (1905. g.) Vittes ieteikuma, proti, ir jāļauj pūlim trakot līdz brīdim, kamēr tauta pati pieprasa ieviest kārtību. Jo pat Jegors Gaidars ir atzinis, ka dažu valdību rīcībā jābūt vismaz bataljonam tādu vīru, kuri pēc komandas gatavi šaut uz tautu. Demokrātiskās zemēs gan iztiek bez šādiem bataljoniem.

Pirms dažiem gadiem Francijā grautiņu rīkotājus sāka deportēt uz etniskajām dzimtenēm, un es varu tikai brīnīties, kāpēc netiek izraidīts no mūsu valsts tas svešas valsts pilsonis, kurš publiski pieprasa Latgales pievienošanu Krievijai.

Ebreji ir gudra tauta, viņi jau pasen aprēķinājuši, ka pamatnācijai jābūt vismaz 80 procentiem no valsts iedzīvotājiem. Eiropa šo robežu sāk pārsniegt. Harmoniska sabiedrība taču ir visu mūsu sapnis.

Komentāri 4

dakšiņa

Pirmo reizi piekrītu autoram, tikai ne par zaļzemniekiem, jo šos nodot gatavos neņemtu neviens. Tikai lauku tantēm vēl to nesaprast, tāpēc atkal kādi kur sēdēs mīkstajos krēslos.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 13:09

prahtweeders

Braucēj,nu bet pārlasi vēlreiz,ko tad te komentēt.
Gadiem ilgi kā šajā tā citos Latvijas novados skanējuši smilksti,ka ne tos ievēlēja un tautu dzīvu ēd nost.Bet vai tad tā dēļ kāds balso citādāk.Balsi Latvijas provincēs atdod par radiem,draugiem vai,ja cita nav pie rokas,pāris reizes kādā saietā sastaptiem.Doma,vai tāds kaut ko izdarīs,nevienam pat prātā nenāk.Tāpēc viss iepriekšminētais partiju uzskaitījums ir parasts ''vienam patīk māte'' penteris,ko labāk bija vispār nedrukāt.
Vienīgais,ko no raksta var secināt - Gobas politiskā sirsniņa ir nepastāvīga kā jaunai meitenei un pašlaik aizklīdusi pie Zatlera.Citādi taču viņš nerunātu nopietni par zicdirektoriņu Sprūdžu,kas,kā barons Bunduls,klārē pasaulei,ka visu zin un prot,tikai izslavēto Šveiczemes diplomu uzrādīt nevar.
Ja Goba spēs uzrakstīt ko vairāk par veču pļāpām uz Vijciema soliņa,būs arī mans komentārs.Taču par šādu iespēju nopietni jāšaubas.

pirms 9 gadiem, 2011.09.07 07:22

Lietotāju raksti