Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Asinsrite ir traucēta 3

 Kājas pašas zina, kur meklēt pārtikas produktus Ja 80. gadu nogalē un 90. sākumā valcēnieši masveidā devās iepirkt pārtiku Igaunijā, jo Valkā gaļas izstrādājumu gandrīz nebija, tad nu atkal Valgas veikalos un tirgū aizvien biežāk sastopam... 

Aiz robežas ir lētāk. Tagad, kad lielākā daļa ļautiņu apgroza rokā katru santīmu, ikviens meklē, kur lētāk, turklāt ne sliktākā kvalitātē un arī sortiments ir citāds. Teiciens, ka zivis meklē, kur dziļāks, bet cilvēks, kur labāk, pilnā mērā atbilst patiesībai.

 

 

Var jau apelēt pie iedzīvotāju patriotisma jūtām un aicināt pirkt tikai savā valstī saražoto, bet, ja simts metru aiz robežas pat salīdzinoši dārgajā “Selver” lielveikalā, nemaz nerunājot par “Maksimu”, pārtikas pamatprodukti ir ievērojami lētāki, tad kājas pašas zina, kur meklēt piena un gaļas produktus vai, piemēram, kafiju.

 

 

Zemnieki pamazām cenšas sarosīties, taču taustāmu rezultātu ir gaužām maz. Vienīgais produkts, ko pēdējā laikā esmu atradis ir Jērcēnu pagastā ražots piens.

 

 

Kamēr citi runā, šīs saimniecības īpašniece ir sakārtojusi visu procesu – no govs pupa līdz veikala plauktam, turklāt tas ir īsts piens ar dabīgo garšu un tādā iesaiņojumā, ka rūpnieciskie piena pārstrādātāji var tikai apskaust. Tiesa, tie, kuri nav raduši dzert dabīgu, tīru pienu, uz to raugās ar skepsi.

 

 

Bez jaunas sadzīves tehnikas ikviens no mums var iztikt, taču bez pārtikas - nekādi. Nu jau pat daudzi PVN nodokļa paaugstināšanas aizstāvji saprot, ka tā bija kļūda. Visās apkārtējās valstīs nodokļus pazemina, bet mums otrādi, tādējādi bremzējot naudas apriti, kas būtībā ir ekonomikas asinsrite.

Komentāri 3

Līga Bērziņa

Lepnuma mums nav, nekad nav bijis.. tāpēc pašu valstī arī nekā nav!!!!
Nu ne jau dēļ 2 santīmiem ir vērts iet uz citu valsti, nemuldiet!! Saknītē mūsu ražotā prece ir dārgāka, jo nav tāda noieta. Ja visi pirktu TIKAI LV preci, tad arī cenas būtu lētākas... bet mēs nē, spītīgi "taupīgie" atkal šagājam pār robežu un visu savu naudiņu atdodam svešajiem... tā tik uz priekšu!!!

p.s A Igaunis nenāks, viņš gudrs.. Ja atnāks, tad uz Maximu pēc lētāka krievu šņabja, bet no tā LV tikai tik, cik PVN un akcīze- jēga maza...

pirms 9 gadiem, 2009.02.19 15:14

G.G.

Kādreiz jau bija arī tas ko sauc par lepnumu. Ar laiku pazūd viss, kam izrādās, nav vērtības. Žēl! Kādreiz teica-nabadzības dēļ nevar lepnumu zaudēt! Uz igauņiem braucām arī padomju gados un mācījamies vienkāršākos igauņu vārdus, lai tiktu pie desas , sviesta , gaļas u.t.t Vēl jau tas nav aizmirsies. Es gan priecātos , ja kādreiz būtu otrādi un igauņu kronas paliktu Latvijā.

pirms 9 gadiem, 2009.02.19 17:00

skopulis

Ar lepnumu kaunuma lūpas neaizsegsi. Igauņi ir tādi paši prātvēderi kā latvieši. Vēl pirms pāris mēnešiem Elvī alkoholu un cigaretes izpirka tonnām. Mērvienības nebija pudelēs, bet kastēs.
Lepnums var būt tikai tiem, kam nav jāskaita katra kapeika. Pastāviet piecas minūtes Valkas skārnī un redzēsiet, ko pērk pensionāri un ne tikai viņi. Uz vistu muguriņām debesīs neuzbrauksi. Ar tūplīšiem gluži tāpat. Lai jau lepnums tiem, kuri pērk sazāļoto Latvijas gaļu, dārzeņus un citas lietas, es iešu uz tirgu un man ir gluži vienalga - Rīgā, Valkā vai Valgā. Galvenais ir dabiskums un smeķis.

pirms 9 gadiem, 2009.02.21 14:03

Lietotāju raksti