Bail braukt uz bērnudārzu 8

 Atbildīgajiem pirms astoņiem no rīta ar kājām vajadzētu aiziet uz bērnudārzu “Pasaciņa”, tad, iespējams, kaut kas varētu mainīties uz labo pusi.  Jau vairākkārt esmu rakstījusi par problēmām ar ceļu uz Valkas bērnudārzu “Pasaciņa”, tomēr... 

Vienīgi rudens pusē aizlāpīja draudīgu bedri, kas bija izveidojusies ap kanalizācijas aku. Regulāri uz šī ceļa ir izdegušas vai arī ar akmeni izsistas apgaismes stabu lampas. Par laimi, tagad tās darbojas un ceļa viena puse ir izgaismota.

 

 

Bērnudārzu apmeklē vairāk nekā 200 bērnu, tāpēc no rītiem un vakarpusē ap pieciem ceļš ir pārpildīts ar automašīnām un maziem un lieliem gājējiem. Arī es katru dienu mēroju ceļu uz bērnudārzu, bet jau ilgāku laiku izvairos to izmantot, bet līdz bērnudārzam nokļūstu, ejot caur Rūjienas ielas mikrorajonu.

 

 

Satiekoties ar pārējiem vecākiem, ne reizi nācies dzirdēt apgalvojumu, ka viņiem tumsā ir bail braukt pa šo ceļu. Tas ir salīdzinoši šaurs, tā malās ir augsti sniega vaļņi, kas radušies pēc ceļa tīrīšanas. Pēdējā laikā tas ne reizi vēl nav bijis nokaisīts.

 

 

Vienu rītu, kad vakarpusē kusa, bet naktī bija uzsalis, ceļš izskatījās pēc slidotavas. Māmiņas ar ratiem, gluži kā pīļu mammas, centās iet maziem solīšiem, lai nepaslīdētu. Kāds tētis diezgan bargi tā arī pateica – pie domes ēkas uzlikts bruģis, arī uz pilsētas stadionu ir nobruģēta ietve, tikai pilsētas lielākā bērnudārza audzēkņu drošība nevienu neinteresē.

 

 

Nākas vien viņam piekrist, jo slapjajos un aukstajos gadalaikos šis ceļš bojā nervus visiem, kuriem par to ir jāpārvietojas. Zinot pašreizējo ekonomisko stāvokli, jādomā, arī turpmāk nekas būtiski nemainīsies, bet nokaisīt jau to gan varētu un arī, šķūrējot, neveidot neizbrienamus vaļņus.

Komentāri 8

pantera

Ir tāda sajūta,ka atbildīgie domā,ka bērnus taču vedīs tā vai šitā- ceļi vai bezceļi vienalga. Īstenībā par to jau vajadzēja sen izlemt,tur taču gājējiem vispār nav kur iet,it sevišķi sliktos laika apstākļos.Vienīgi varbūt jāgriežas pie Tautas balss.....Tā taču ir mazu bērnu drošība...

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 08:09

ha-ha

Manam bērnam jau 26 gadi. Un par šo problēmu Valkā runā jau 26 gadus. Vaļējas, bīstamas kanalizācijas akas, trotuāra no lielā ceļa līdz bērnudārzam nav. Māmiņas ved savus bērnus pie rokas un ratiņos pa ielas braucamo daļu, bet tur ir apmēram 0,5 km. Liela sniega laikā, kad ceļa malās kupenas, ceļa izmantojamā daļa samazinās un bīstamības pakāpe pieaug.
Un domājat, ka šajos gados nav notikuši nelaimes gadījumi? Bet, ja tas nav manējais bērns, tad mazliet pašausminamies un atkal vedam savējo pa to pašu bīstamo ceļa posmu. Pa gaisu jau nelidosi.

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 19:36

Ki-kii

Tieši tā,tikai tad,ja tiks iesaistīti "Bez tabu" vai "Tautas balss" mūsu pilsētas domei cerams paliks kauns un šai problēmai,kura nebūt nav jauna,tiks pievērsta uzmanība,bet domāju,ka Domniekiem viena atbilde-nav līdzekļu......

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 10:43

F8

Savādi , ka uz šo bērnudārzu nav arī gājēju ceļa jeb ietves, to gan būtu ļoti nepieciešams pie rekonstrukcijas (ja tāda protams būs ) izveidot. Un kas ir "Tautas Balss" ko visi te piemin?

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 11:14

Rita

Tautas balss ir LNT raidijums ar kura palīdzību jau daudziem cilvēkiem ir izdevies atrisināt sen radušās problēmas.

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 14:16

Rita 55

Tautas balss ir LNT raidijums ar kura palīdzību jau daudziem cilvēkiem ir izdevies atrisināt sen radušās problēmas.

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 14:17

ALLA

Mēs savā starpāprotams varam daudz ko apspriest,bet vajag sākt rīkoties,vajadzētu kādu cilvēku kurš savāktu parakstus un iesniegtu Domē iesniegumu,lai viņi savā sēdē izskata. ja tas nelīdzēs,tad tikai "Tautas Balss",lai visa Latvija redz,ka Valkā bērnu drošība ir pēdējā vietā!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 14:21

Lietotāju raksti