BEZCERĪBA 20

Izejas nav ? Izejas nav ?

                                                      
 
                                         Monologu  pierakstīja Titovs S

Trīs gadus atpakaļ firma, kurā strādāju es, izjuka. Izrādījās, ka arī nodokļus saimnieks par mums nebija maksājis. Uz „biržu” iet arī nebija jēgas. Kaut kā cīnījos ar „haltūrām”, būdams labs, ne slikts meistars – celtnieks. Ļaudīm beidzās nauda, beidzās arī manas „haltūras”. Piepelnījos saimniecībās, tur – pieci līdz septiņi lati, papildus kartupeļu maiss vai gurķīši, nebadojos. Tiesa, no dzīvokļa gan izlika, par nemaksāšanu. Bet, no kā lai maksāju? Nu, nav man naudas.
Likties nebija kur, tāpēc aizgāju un stājos uzskaitē Nodarbinātības Valsts Aģentūrā. Pēc pāris dienām ierados uz „iepazīšanās stundu”. Daudz mūs tādu, nelaimes brāļu, sanāca. Daudz to ir priekš mūsu mazās pilsētas, 28 cilvēki, es saskaitīju. Sēžu un klausos jaunu, galvenais, paēdušu meiteni. Un stāsta viņa mums to, ko mēs paši varētu mājās mierīgos apstākļos uzmanīgi izlasīt – par to, kā jāsarunājas ar darba devēju utt. Paveros visapkārt... viens otrs jau iemieg, kurš „mušas” skaita, bet nevienu neinteresē tas, ko mums mēģina iestāstīt meitene – speciālists. Es te tā padomāju – cik jūsu tādu liekēžu visā valstī, kas neko neražo, skaitās speciālisti un saņem algu latu 300 apmērā? Cik jūsu ir – tūkstotis, desmit, divdesmit, simts?

Pēc tam pie karjeras speciālista uz testiem nokļuvu. Varbūt arī vajadzīgs ir šis speciālists jauniem cilvēkiem, bet man, cilvēkam, kuram jau sestais gadu desmits iet un kurš par sevi zina jau daudz, un kurš jau ir izvēlējies sev profesiju pēc prāta un sirds patikas? Izrādās, bez šī speciālista slēdziena es netikšu uz kursiem! Brīnumaini, es skaidri zinu, ko man vajag, ko es gribu, bet nē – speciālists izlems, kas man derēs.

Aizgāju reģistrēties trūcīgā statusā, lai saņemtu pabalstu. Smejies vai raudi – ČETRDESMIT lati mēnesī, tam visam klāt „bomžu” paka – pāris kilogramu makaronu un piena litrs. Skatījos es uz to „tantiņu”, kas noformē papīrus trūcīgā statusam un prātā piemetu, cik ilgam laikam viņas pietiks, ja ievietos ledusskapī un katru dienu pa drusciņai zupiņā izvārīs? Saprotu, ka no badošanās jau sāk „jumts braukt”, bet neko ar sevi nevaru padarīt. Gribas vienkārši paēst, kā normālam cilvēkam, nevis rīt, rīt un rīt tā, lai pierītos uz visu atlikušo dzīvi.

Aizdzinu šīs domas, izgāju uz ielas, bet tur redzu paziņu, kas pa miskasti rokas... Nē, es miskastē nelīdīšu, es labāk paņemšu rokās ķieģeli un ar to iegāzīšu kādam deputātam – ierēdnim. Paskat tik, cik viņu daudz un ne no kā nebaidās. Iegāzīšu un par to saņemšu sodu – cietumu... Un tikai tad valsts par mani gādās, jumtu virs galvas iedos, pabaros, apģērbs, apaus utt. Laba doma, tikai baidos, ka visiem cietumā vietas nepietiks. Domāju, ka daudz cilvēku ar tādām domām atradīsies.

Es esmu gatavs, es esmu gatavs paņemt rokās  ķieģeli.

Komentāri 20

Iveta

Mēs esam novesti līdz bezcerībai.Mums jāatver,jāizkliedz savas sāpes,un jāvienojas kopā šo bezcerību nomest!Lasīju un raudāju.Paldies,Sergej,skarba patiesība viss ko rakstīji.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 12:20

atkal sis

vasilits nemas. vasilit, cik tev samaksat lai nerakstitu tu savus pesimistiskus spriedelejumus?

vis ir jauki. tiem kuri grib, kuri negrib protams slikti. bet vai ne so, demokratiju un kapitalismu tu velejies?

apniki, goda vards.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 18:36

Iveta

Jautājums komentētājam atkal sis 03.12.2011. 18:36:48
Vai Tev,cilvēk ir tik labi,vai arī esi tik nolemts,ka gribi samaksāt par to,lai patiesību neraksta?

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 18:45

kaimans

Skarba patiesība, mežonīgā kapitālisma un "brīvās Latvijas" realitāte.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 18:58

Xayc

A ko citu gaidīt no šī kapitalisma kaulainas rokas? Tieši tāpēc viņš sēž tajā Saeimā un baidās rādīt degunu ārā, savādāk ........ kadiš. Būtu labi, ja tie sāktu viens otru grauzt, jo valdošie neatļaujas kriminālvajāšanu uzsākt, tikai prēmijas sev izmaksāt un nozagt nenozagto.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 19:14

Laine

Skarbi, bet patiesi! Tādi tie apstākļi daudziem...

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 19:55

Ainārs

Sergeja teiktais būtu attiecināms uz visiem 300 tūkstošiem, kuri šobrīd strādā citās zemēs. Jo, ja viņi izlemtu palikt šeit, viņiem nebūtu darba un iztikas līdzekļi. Sergejam vēl ir dota iespēja šo sāpi izsacīt, bet lielai daļai likteņa brāļu tiek atņemtas arī saziņas iespējas.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 19:59

Maija

Raudiens nāk, mēs šeit daudzi esam tādā situācijā , kā Sergejs. Skumji,skumji,skumji......

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 20:28

Boriss

Kieģelis nav arguments. Bet es ļoti labi saprotu šī vīra domas. Tik tiešam, kad tu redzi paēdušu iaunekli, kurš ne velna nav redzējis šajā dzīvē, neko neprot kā tikai plātit muti, un saņem par to naudu, bet tu proti visu, bet ne esi spējigs samaksāt par dzīvokli, paliek vienīgā izeja - ķerties pie rungas.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 20:44

iveta 2

kādam var nepatikt kas te rakstīts, bet patiesību jau maisā neiebāzīsi un vasiiliits par to nebaidās runāt..tā ir skaudrā dzīves realitāte un ne viens no tās nav pasargāts pie šīs valdošās sistēmas...nodarbinātības dienests patiesībā nav vajadzīgs, jo no visiem, kas ir bezdarbnieku uzskaitē, darbā tiek iekārtoti labi ja 30% pārējie paši kuļas un kā māk un var sameklē kādu darbiņu...
un patiešām nevajag tās meitenes tur dīdīt, lai kaut kādas muļķības tur stāsta par ētiku un darba intervijām kādam bezdarbniekam ar 10 klašu izglītību, jo uz banku ceļš tāpat ir bruģēts un uzvalkā iet uz darba interviju Maxsimā,lai iekārtotos par krāvēju????

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 21:05

Ainārs

Titova stāstītais daudziem var būt jaunums, tāpēc šādi raksti ir vajadzīgi. Tie piedevām aicina cilvēkus organizēties un palīdzēt vienam otram. Es ceru, ka mums izdosies kautko izmainīt uz labu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 23:10

Astra

Varbūt mums visiem beidzot kaut kas jādara! Pietiek vaidēt! Ņemam tad visi to ķieģeli un ejam ielās.

pirms 9 gadiem, 2011.12.04 08:46

Sigurds Graudiņš

Lai notušētu ekonomiskās problēmas Latvijā , tiek rīkota starpnacionālā rīdīšanas kampaņa - VALODA...!!!

pirms 9 gadiem, 2011.12.04 19:21

nazis

Tās ir šausmīgas domas! Kā domājam, tā arī dzīvojam!
Var jau domāt, ka jaunie jāmāca, jo viņi neko nav redzējuši, neko neprot. Patiesībā ir pilnīgi otrādi - ne jau par velti jauna meitene māca veciem vīriem, kā jāuzvedas un jādzīvo. Viņi to neprot! Pats ļaunākais - viņi neapzinās un negrib apzināties, ka neprot, viņi nepieņem pamācības!
Ne jau darba prasme vai profesija nosaka cilvēka vērtību. Mēs visi esam darba tirgū un mums maksā (mūs pērk) atbilstoši mūsu vērtībai. Cilvēka vērtību nosaka viņa attieksme pret dzīvi. Šādiem negatīvi noskaņotiem cilvēkiem, kas gatavi paņemt ķieģeli un bliezt, nevis mācīties un mainīties, neviens arī darbu nedos.
Cilvēki, paskatieties uz sevi un nāciet pie prāta! Kaut vai savus komentārus kritiski pārlasiet.

pirms 9 gadiem, 2011.12.05 14:20

sviesc

Piekrītu nazim pilnībā.

Jāsāk ar sevi, ar savu attieksmi, vēlmi kaut ko darīt.Ja šo īpašību un spēju nav, tad jāiet pēc kārtējās sociālās paciņas, jāprasa pabalsti.Pieļauju, ka šāda situācija var izveidoties, bet ne jau ķieģelis palīdzēs vai beisbola nūja.Tas, ka šis "kungs", kurš šo murgojumu saštancējis, visu mēra pēc sevis un ja, nedod Dievs, kāds no šī standarta izlec vai iedrošinās izteikt pretēju viedokli, tiek ierakstīts viņa sarkanajā grāmatā un sākās uzbrukumi.Bet, laikam jau viņš to nesaprot, ka viņa paša līdzgaitnieki par viņa kārtējiem murgojumiem izsakās nievājoši un ar smaidu, kaut vai viņa blogos rus ves u.c.

pirms 9 gadiem, 2011.12.05 19:25

XXX

Vai Jūs nesaprotat, ka šis ir kārtējais osipovieša politiskais skribelējums? Zinot ši vīreļa latviešu valodas "zināšanas" , ir jāsaprot, ka rakstītājs ir pavisam cits cilvēks. :((

pirms 9 gadiem, 2011.12.18 18:51

Lietotāju raksti