Cer uz godaprātu 7

Govīm uz mēles izčibējuši pūliņi ietaupīt naudu. Govīm uz mēles izčibējuši pūliņi ietaupīt naudu.

Maza meitenīte Launkalnes pagastā šoziem nevarēs ēst mammas dārzā izaudzētos kāpostus. Mamma būs spiesta pirkt veikalā ne tik veselīgus, visticamāk, ar ķimikāliju palīdzību audzētus dārzeņus, jo šonedēļ visas kāpostgalvas pašu dārzā apēda kaimiņu govis.

 

Meklējot labāku barību, liellopu bars regulāri ieklīst tuvējās daudzdzīvokļu mājas “Eķītes” iedzīvotāju dārzos, nomīda un apēd izaudzēto. Viena pensionāre šovasar burkānus no savas dobes pat nogaršot nedabūja. Govīm uz mēles izčibējuši arī jau minētās meitenītes mammas pūliņi ietaupīt naudiņu, vismaz dārzeņus izaudzējot pašiem.

 

Ačgārnību valstī dzīvojam. “Eķīšu” mājas iedzīvotāji parēķinājuši, ka jau piecus gadus bezcerīgi cīnās ar blakus esošā lopkopības uzņēmuma govju ganāmpulku. Lopu īpašnieces attieksme ir spēcīgāka par vietējās pagasta pārvaldes un policijas pakratīto pirkstu viņas virzienā. Pašvaldības izsūtītie brīdinājumi un policistu sastādītais protokols tiek atstāti bez ievērības.

 

Ar mums Inta Māliņa vispār nerunā, norādot uz govju saimnieci, saka mājas iedzīvotāji. Pēc tam, kad viņi šovasar izsauca uz “Eķītēm” raidījumu “Tautas balsi”, gar ganībām iesākta aploka būve, taču līdz galam nav pabeigta.

 

Vieni “Eķīšu” iemītnieki bezspēkā jau padevušies un savus dārzus vairs nekopj. Jāpiebilst, ka šajā mājā pārsvarā dzīvo veci cilvēki un invalīdi, kuriem katrs santīms ir no svara un kuri paši cenšas parūpēties par savu iztiku, kopjot dārzu. Tādēļ uzņēmējas attieksme pret viņiem ir nosodāma. Tomēr atliek cerēt uz viņas godaprātu - vienīgo risinājumu.

Komentāri 7

.......

Vai tad jaunie tik slinki,ka nevar atvest saviem vecīšiem mazliet sērskābītes.Paliktu puse ..uces gotiņu bez actiņām,uzreiz dārzu bradāšana beigtos.

pirms 9 gadiem, 2011.09.30 17:29

XXX

....... 30.09.2011. 17:29:48
Pretīgs komentārs.

pirms 9 gadiem, 2011.09.30 21:43

ķīmiju ēdošais

Esmu laukos dzimis un audzis. Zinu kā ir, kad govis pāriet pāri dārzam. Zinu kā ir kad pašu govis tāpat iesprūk ne tikai savā dārzā, bet arī kaimiņa. Un tas ir raksturīgi govīm rudenī. Vai tas ir dabas instinkts uz ziemu savākt vairāk vajadzīgo uzturvērtību vai vienkārši sagadīšanās, bet tā nu ir.
Par konkrēto gadījumu nezinu spriest, gan jau ka sēta nebija pietiekoši stipra, bet par kompensēšanu gan domāju, ka nebūtu nekādu problēmu, ja to vainīgā puse vēlētos labprātīgi nokārtot. Galu galā... kam negadās... Eh latvieši!
Drīzāk šķiet, ka tas ir sensenis briedis konflikts, kuram klāt nācis govju nodarījums.

pirms 9 gadiem, 2011.10.03 15:48

Nemaz nebiju pamanījis, ka Latvijā ir tik augsti kalni un skaistas vietas

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 12:14

ll

Cik zinu, likumdošana paredz atlīdzināt zaudējumus, kāpēc žurnāliste nevarēja tēmu paplašināti izzināt un darīt visiem zināmu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 12:16

OzolaS

http://www.ziemellatvija.lv/portals/smiltene/raksts.html?xml_id=23838

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 14:03

Lietotāju raksti