Cik skaistas ir mūsu iekšas? 2

Katra ķermeņa apstrādei rūpīgajiem ķīniešiem, izmantojot visjaunākās tehnoloģijas, nepieciešams vismaz gads. Katra ķermeņa apstrādei rūpīgajiem ķīniešiem, izmantojot visjaunākās tehnoloģijas, nepieciešams vismaz gads.

Nekad neesmu izjutis lielāku mulsumu, kā lasot un skatot reportāžas no tirdzniecības centrā “Spice” apskatāmās izstādes “Bodies Revealed” jeb “Atklātie ķermeņi”.

 

Man ir bijusi tā laime skatīt modernās mākslas izstādes daudzās Eiropas valstīs, tomēr, lasot informāciju par šo, nevaru sev izskaidrot, vai tas ir mākslas akts vai paņemšana uz izbrīnu.

 

Drīzāk sliecos domāt, ka šī izstāde paredzēta nedaudz perversiem cilvēkiem, nu tādiem, kuri ir šausmu filmu fani. Dīvaini vien tas, ka izstāde ir tirdzniecības centrā, nevis kādā no ar medicīnu saistītajiem muzejiem, piemēram, Farmācijas muzejā Vecrīgā.

 

Iespējams, šo izstādi varētu saukt par izzinošu, salīdzināt ar dokumentālo filmu, taču, skatoties uz kādreiz dzīviem, tagad sapreperētiem cilvēkiem tomēr pārņem dīvainas sajūtas. Kad jaunībā draudzējos ar kādu medicīnas studenti, viņa mūsu nelielo kompāniju aizveda uz anatomikumu.

 

Vēl tagad atceros lielu formalīna vannu, kurā peldēja veca večiņa. Vajadzības gadījumā ar ķeksi viņu pievilka pie vannas malas un uzcēla uz gara ar nerūsējoša tēraudu pārklāta galda.

 

Preperēt aizsāktajā rokas delmā atklājās gluži tāds pats, vienīgi mazāk krāsains skats nekā nule minētajā izstādē. Tolaik gan ne prātā nenāca, ka no mirušiem cilvēkiem varētu izveidot izstādi.

 

Nenoliedzami, ka tas ir ļoti izzinoši, ka, pateicoties šai izstādei, daudzi ir atmetuši smēķēšanu, ka katra ķermeņa apstrādei rūpīgie ķīnieši, izmantojot visjaunākās tehnoloģijas, izlietojuši apmēram gadu. Jautājums vien, vai tas ir skaisti, kā to uzskata izstādes veidotāji.


Komentāri 2

nazis

Tādi mēs cilvēki no iekšpuses izskatāmies un viss parādītais ir vistīrākā patiesība.
Vai tas ir skaisti? Vai tā ir māksla jeb tikai uzskates līdzeklis? Varbūt tas ir vienkārši interesanti? - Tas jāspriež katram pašam, bet patiesība ir jāpieņem.

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 20:40

biba

Man gan tas šķiet ļoti interesanti, jo vēlos redzēt, kas mums katram tur iekšā notiek. Domāju, tas rosina padomāt par savu veselību, jo, cik saprotu, ir redzams, kas notiek, kad piemeklē kāda slimība, insults, piemēram, vai ko nodarām savām iekšām ar smēķi. Lai objektīvāk spriestu, cik ta sētiski, ir jāredz. Veikalā apgrozās daudz cilvēku un arī visvienkāršāk tam piekļūt.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 09:31

Lietotāju raksti