Citiem jautri nebija 10

Jaunieši šaudīdamies aizskrēja autoostas virzienā. Jaunieši šaudīdamies aizskrēja autoostas virzienā.

Interesanti, ko viņi ar to gribēja panākt? Uzvaicāt nepaguvu, jo abi jaunieši, šaudīdamies no rotaļu pistolēm, aizskrēja Smiltenes autoostas virzienā.

 

Acīmredzot tika imitēta aizsardzība un uzbrukums, jo vienam ap kaklu bija apsiets melns lakats, ar kādu filmās seju aizklāj laupītāji. Šaudīšanās notika ar mazām “sprāgstošām” rotaļu lodītēm, kas rada dūmu efektu.

 

Tas viss atgadījās darba dienas vidū Smiltenes centrā, pie gājēju pārejas (netālu no lielā pulksteņa). Izskatījās, ka abiem jauniešiem ir jautri. Arī garāmgājēju uzmanību viņi piesaistīja. Vienu brīdi apsvēru iespēju skriet jokdariem pakaļ, lai uzvaicātu, kam par godu sarīkota tāda izrāde.

 

Tomēr pakaļdzīšanās pa autoostu starp mašīnām nešķita laba nodarbošanās, un vēl, ja godīgi, kļuva neomulīgi, pat uz mirkli iedomājoties, - un ja tas būtu noticis pa īstam? Arī citi garāmgājēji neizskatījās uzjautrināti. Arī man bija neomulīgi, atzīst kolēģe. Nedaudz vēlāk viņa Kalna ielā redzēja tos pašus jauniešus, ķiķinot un pielādējot savus rotaļu ieročus.

 

Tagad tādas rotaļu pistoles ar dūmu un skaņu efektu ir topā. Ar tādām šaudās arī mazie kaimiņu zēni, un, kā redzams, pat daudz lielāki “puikas”, kuriem tāpat patīk pabiedēt citus. Taču, ja tik ļoti aizrauj ieroči, ir arī citas iespējas.

 

Tikai dažas dienas iepriekš citi jaunieši Smiltenē iestājās Zemessardzē, lai vajadzības gadījumā būtu gatavi aizstāvēt Latviju un tās iedzīvotājus. Protams, tas ir daudz nopietnāk, nekā baidīt garāmgājējus, jo prasa fizisko sagatavotību, apmācības, atbildību un patriotismu pret savu zemi. Taču tad tas ir pa īstam, un tad tas ir gods, - kalpot Latvijai.

 

 


Komentāri 10

mazais laupītājs

Nu puikām jau lupatu lelles nekad nav interesējušas, tāpat kā spēlēt mammas un dakterus :)) Bet bez kariņu spēlēšanas neviens īsts puika nav uzaudzis, tik jautājums- kur un kā to spēlēt?

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 14:22

........

Mīļā,a priekš kam normālam cilvēkam zemessardze.Īstās kravas no Krievijas,kas visus Smiltenes cienījamākos ļaudis baro,ne jau viņi sargā un tātad nekas jēdzīgs tādā darbā neatlec.Aizstāvēt kādu tādi ''sargi'' spēs ne vairāk kā minētie āksti ar rotaļu stroķiem.Saproti taču pat savā cieti iedomīgajā galvā - Smiltenē katrs pats par sevi.Pie mums gods kalpot naudai,tāpēc visu augšminēto vari vēlreiz noņaudēt savam kaķim,būs vairāk jēgas.

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 15:54

XXX

Nu, jā... arī es bērnībā spēlēju kariņu... Krutākais automāts bija 10 vai pat vairāk rubļu vērtībā ar baterijām un, kad šāva stobra galā iedegās lampiņas. Ko man tagad darīt? Nevienam nestāstīt par šo pagātnes grēku?
Protams, pilsētas centrā kariņu gan nespēlējām. :)))

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 19:56

sviesc

Laikam TV pārāk daudz agresīvu filmu ar Švarcneigera tipa varoņiem, ka ierosina arī mazos zēnus kaut nedaudz, bet līdzināties viņiem.
Kariņa spēlēšana ir katra normāla puikas brīvā laika pavadīšanas mērķis, bet būtu tādiem zēniem jāatgādina, ka uz centrālās ielas, pie intensīvās transporta plūsmas ir neprāts.Tajā brīdī, kad mazajam kaujiniekam jācenšas izvairīties no uzbrucēja, nav laika domāt par apkārtnē notiekošu un tad nelaime neskrien brēkdama.
Mammas un tēti, parunājiet par to ar savējiem.Varbūt tas palīdzēs un nebūs apkārtējo bažas par bērnu drošību.

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 21:11

nazis

Neredzu sakarību starp bērnu rotaļām un patriotismu. Mazie palaidņi vēl nav tik pieauguši, lai viņus pieņemtu Zemessardzē vai Jaunsargos. Ko citu viņiem darīt? Sēdēt pie datora un to visu izspēlēt uz ekrāna?

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 10:32

Sandra

Nedaudz precizēšu, - pilsētas centrā ar rotaļu pistolēm šaudījās aptuveni 18 gadus (ja pat ne vecāki) jaunieši.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 12:44

nazis

O. K. Piekrītu, ka mazliet par vecu, lai kariņu spēlētu. Bērnība visiem nebeidzas vienā vecumā. Daži nobrieduši veči, kam sievas jau apnikušas, brauc spēlēt peintbolu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 16:08

kaimiņu mazais puisis

Vienalga man patīk šaudīties ar rotaļu pistolēm,bet man ir 9 gadi.Es nešaudos par centru,bet par daudz dzīvokļu pagalniem ar 8 gadus jaunu puisi.Tas ir forši.

pirms 9 gadiem, 2011.10.16 21:43

Lietotāju raksti