Cūkmens dodas Vislatvijas atkritumu šķirošanas tūrē 2

Cūkmens piesaka karu sadzīves atkritumiem, kuri maisu maisiem tiek izgāzti Latvijas mežos un organizē atkritumu šķirošanas kampaņu „Šķirolūcija".

 

Lai informētu ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu un devumu Latvijas dabai, kā arī sniegtu praktiskus padomus par to, kā pašu spēkiem samazināt atkritumu apjomu, a/s Latvijas valsts meži kampaņas Nemēslo Mežā!

 

 

Galvenais varonis Cūkmens 2. jūlijā plkst. 12:00 viesosies Jelgavā un uzrunās iedzīvotājus pie „Rimi" hipermārketa, Katoļu ielā 18. Pasākumā piedalīsies Jelgavas pilsētas domes un a/s Latvijas valsts meži pārstāvji, kā arī pašvaldības aģentūras „Zemgales EKO" pārstāvis.

Pasākuma ietvaros Cūkmens sniegs izglītojošu informāciju par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, iepazīstinās ar šķirošanas statistiku un iespējām tādējādi saudzēt Latvijas dabu.

 

 

Pat ja atkritumu šķirošanas sistēma iedzīvotājiem nav pieejama, tā vietā, lai atkritumus izmestu mežā, Cūkmens pasākuma ietvaros informēs par to, kā pašu spēkiem iespējams samazināt atkritumu apjomu - veidojot kompostu, nododot makulatūru, nevajadzīgās mantas nevis izmetot, bet gan atdodot kādam, kam tās var būt noderīgas, kā arī piedāvās citus tik pat noderīgus padomus.

 

 

Katram pasākuma apmeklētājam būs iespēja pievienoties Cūkmena „šķirolucionāru" pulkam, saņemot īpašu atkritumu šķirošanas rokasgrāmatu, kā arī sniegt savu video parakstu - simbolisku vēstījumu par tīriem mežiem un sakoptu Latvijas dabu. Lai padarītu atkritumu šķirošanu interesantāku, Cūkmens organizē arī īpašu „šķirolucionāru" konkursu, kurā iespējams balvās iegūt bez maksas iepirkšanos Rimi veikalos vesela gada garumā, kā arī apmaksātu izklaidi Mammadaba atpūtas vietās.

 

 

„Tieši plastmasa - maisiņi un pudeles - ir Latvijas mežos visbiežāk sastopamie atkritumi. Atšķirībā no dabai draudzīgu materiālu izmantošanas, plastmasas izstrādājumi nesadalās vismaz 200 gadus, radot kaitējumu apkārtējās vides un cilvēku veselībai," šķirot atkritumus un neizmest tos dabā, aicina a/s Latvijas valsts meži personāžs Cūkmens.

 

 

Cūkmens aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju un organizāciju rūpīgi šķirot atkritumus un izmest tos tiem paredzētajos atkritumu konteineros. Akcijas organizatori a/s Latvijas valsts meži, Rimi Latvia un SIA Nelsens prognozē, ka kopīgiem spēkiem šķirojot atkritumus, Latvijas dabai tiks aiztaupīti līdz pat 1000 tonnām atkritumu.

 

Atkritumu šķirošanas tūres „Šķirolūcija" ietvaros Cūkmens kopumā viesosies 17 Latvijas pilsētās, aicinot medijus, pašvaldības vadītājus, atpazīstamākos pilsētniekus un visus iedzīvotājus aktīvi iesaistīties vides sakopšanā.

 

 

Atkritumu šķirošanas kampaņas „Šķirolūcija" programma:

 

02.07. Jelgava09.07. Ventspils, Talsi10.07. Liepāja, Dobele14.07. Ogre, Bauska17.07. Kuldīga21.07. Jēkabpils, Daugavpils22.07. Rēzekne, Madona23.07. Gulbene05.08. Valmiera, Cēsis11.08. Kauguri, Tukums

Komentāri 2

nela

Latvijā cūkmens laikam visu ir padarījis, ka tagad dosies uz Vislatviju... Tikai... kur tāda atrodas un kas vispār ir Vislatvija?

pirms 7 gadiem, 2014.03.03 16:02

Lietotāju raksti