Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēnu diena šogad pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu!

18. februārī, visā Latvijā norisinājās vislielākais, grandiozākais un atzītākais skolēnu karjeras izvēles pasākums - Ēnu diena, kas tika rīkots biznesa izglītības biedrībai Junior Achievement - Latvija (JAL) sadarbībā ar SEB banku un sabiedrisko attiecību aģentūru „A.W.Olsen & Partners".

 

Pasākums šogad pulcēja vairāk nekā 3000 skolēnus, kuri bija reģistrējušies Ēnu dienas mājaslapā www.enudiena.lv, kā arī vairākus tūkstošus skolēnu, kuri savas sapņu profesijas „ēnoja" pašu atrastās vietās. Arī Ēnu devēji šogad bija īpaši atsaucīgi - vairāk kā 300 uzņēmumu, pašvaldību un valsts iestāžu piedāvāja kopumā 1200 ēnu vakances.

 

 

JAL izpilddirektore Jana Jakovļeva par šī gada Ēnu dienu: „Ēnu diena ir lieliska iespēja skolēnam uzzināt visu par savu „sapņu" profesiju un saprast vai šī joma ir īsta, vai arī tomēr jāizvēlas kāda cita nozare."

 

 

Visaktīvākie Ēnu devēji bija Ēnu dienas ģenerālsponsors SEB banka, kas piedāvāja 118 vakances, kā arī Tieslietu ministrija ar savām pakļautībā esošajām iestādēm un Valsts Ieņēmumu dienests.

 

 

SEB bankas finanšu direktore Ieva Tetere: "Manuprāt, Ēnu dienai ir vairākas būtiskas priekšrocības. Pirmkārt, ir patīkami, ka bankā visas dienas garumā var sastapt tik daudz jaunu, priecīgu seju, tas dod papildus pozitīvu enerģijas devu.

 

 

Otrkārt, darbiniekiem ir iespēja skolēniem atklāt savas profesijas noslēpumus un, iespējams, arī pašiem atklāt ko jaunu brīdī, kad saņemts āķīgs un interesants skolēna jautājums. Treškārt, šī ir mūsu iespēja skolēniem dot kopēju priekšstatu par finanšu sektoru, kā arī skaidrot tajā notiekošos procesus.

 

 

Mēs esam bijuši ar Ēnu dienu kopā jau daudzus gadus, un šo tradīciju arī turpināsim nākotnē, piedāvājot aizvien vairāk un vairāk vakanču visā Latvijā."

 

 

Joprojām vieni no aktīvākajiem ēnu devējiem ir dažādu nozaru uzņēmumi. „Uzskatām, ka Ēnu diena ir lielisks iemesls uzņēmumam pašam pievērst papildus uzmanību savas darba dienas ritmam, darāmajām prioritātēm un darba videi, jo šis jaunais cilvēks tomēr ir mūsu viesis un, iespējams, topošais kolēģis, kura uzņemšanai gatavojamies jau iepriekš," uzskata SIA „VENDEN" komercdirektors Edgars Medvedskis, turpinot „īpaši svarīga šī iespēja ir jauniešiem, ļaujot reāli dzīvē iepazīt darba vidi savās, iespējams, topošajās darba vietās vai interesējošās nozarēs."

 

 

Ēnu dienas noslēguma preses konferencē Nacionālajā Teātrī piedalījās arī burvju mākslinieki Jeļena un Genādijs Paļčevski, kuri savām ēnām dienas laikā bija iemācījuši vairākus sava amata noslēpumus. „Mums bija liels prieks piedalīties tik skaistā projektā kā Ēnu diena. Ja gribi pa īstam iepazīt profesiju, ir nepieciešama prakse, ko arī nodrošina šis projekts. Mums vienmēr ir liels prieks, kad jaunatne nopietni interesējas par iluzionismu! Domāju, ka mūsu ēnai bija lieliska iespēja saprast, ka iluzionisms ir ne tikai skatītāju aplausi, bet arī smags darbs, pacietība un cītīgums," atzīst iluzionisti Jeļena un Genādijs Paļčevski.

 

 

Pirmo reizi Ēnu dienā piedalījās arī informācijas tehnoloģiju uzņēmums TietoEnator Alise. IT speciālistu darbu vēroja trīs ēnas. Gan skolēni, gan uzņēmuma darbinieki atzina, ka jaunā pieredze vērtējama pozitīvi. Ja ēnām šī diena sniedza ieskatu IT uzņēmuma ikdienas darbā, tad darbiniekiem tā bija lieliska iespēja ne tikai tikties ar motivētiem un enerģijas pilniem jauniešiem, bet arī, atbildot uz viņu jautājumiem, palūkoties uz saviem ikdienas pienākumiem no cita rakursa.

 

Vislielāko interesi skolēni izrādīja par iespēju pavadīt Ēnu dienu kopā ar Valsts Prezidentu Valdi Zatleru - viņam bija pieteikušās 136 „ēnas", no kurām tika izraudzītas 5. Vislielāko skolēnu interesi izpelnījās valsts, aviācijas, finanšu, mārketinga un sabiedrisko attiecību jomu pārstāvoši uzņēmumi.

 

 

Šajos uzņēmumos uz izsludinātajām vakancēm savu interesi izzināt sapņu profesijas ikdienu izteica līdz pat 100 ēnām. Jau vairākus gadus jauniešu interese vērojama arī par eksaktajām zinātnēm, medicīnu un inženierzinātnēm. Arī šogad daudzi jaunieši vēlējās „ēnot" aktierus, TV sejas, kā arī citas izklaides nozares personības. Zīmīgi, ka šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, daudz Ēnu vakances tika piedāvātas Latvijas reģionos, tādējādi dodot skolēniem plašāku iespēju nokļūt pie dažādu profesiju pārstāvjiem tuvāk savām dzīvesvietām.

 

 

Par „Ēnu dienu" Ēnu dienu Latvijā jau 9. reizi organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement - Latvija (JAL) sadarbība ar SEB banku. „Ēnu diena" ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums, kas kopš 1996. gada skolēniem sniedz iespēju apmeklēt kādu noteiktu darba vietu (valsts iestādē, uzņēmumā, organizācijā) un vērot profesionāļu darbu un pienākumus.

 

 

„Ēnu diena" ir iespēja skolēniem pārbaudīt sevi, ielūkoties īstā darba pasaulē un nākotnē iecerētās profesijas ikdienā, apjaust karjeras iespējas un redzēt, kā skolā apgūtās zināšanas reāli tiek izmantotas darbā. Latvijā „Ēnu diena" pirmo reizi norisinājās 2001. gadā. Latvijā projektu organizē biedrība Junior Achievement - Latvija (JAL). "Ēnu dienu 2009" JAL rīko sadarbībā ar ģenerālsponsoru SEB banku un informatīvo partneri sabiedrisko attiecību aģentūru „A.W.Olsen&Partners".

Lietotāju raksti