Gandrīz puse velosipēdistu neievēro ceļu satiksmes noteikumus 3

Trešdaļa (36%) riteņbraucēju, turklāt vīrieši ievērojami biežāk nekā sievietes, atzīstas, ka mēdz pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, lai ātrāk sasniegtu galamērķi vai apbrauktu šķērsli, liecina "Tele2" veiktais pētījums.

Pārvietojoties ar riteni, 16% velosipēdistu mēdz klausīties mūziku, katrs desmitais (vīrieši biežāk nekā sievietes) - runāt pa telefonu, bet 2% - arī ēst. Atstarojošus elementus, dodoties ceļā ar velosipēdu, izmanto tikai katrs trešais riteņbraucējs, bet atpakaļskata spoguli ievērojami mazāk - 4%.

Nedaudz vairāk nekā puse (59%) velosipēdistu apgalvo, ka vienmēr ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Velosipēdu vadītāji vecumā pēc 40 gadiem biežāk nekā citi norādījuši, ka vienmēr ievēro ceļu satiksmes noteikumus - šādu viedokli pauduši 79% aptaujāto vecumā no 40-49 gadiem un 70% aptaujāto 50 un vairāk gadu vecumā.

Krievu vai citas tautības pārstāvji (81%) ievērojami biežāk nekā latvieši (55%) pauduši pārliecību, ka vienmēr ievēro ceļu satiksmes noteikumus, pārvietojoties ar velosipēdu. Tikmēr latvieši gandrīz četras reizes biežāk (41%) nekā citu tautību pārstāvji (11%) atzīstas, ka mēdz pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, lai ātrāk sasniegtu mērķi.

Iedzīvotāji vecumā pēc 50 gadiem ir arī aktīvāki atstarojošo elementu lietotāji - uz šādu pieredzi norāda tieši puse šīs grupas pārstāvju. Šāda pieredze biežāk ir raksturīga arī laukos mītošajiem - 43% laucinieku lieto atstarojošus elementus, pārvietojoties ar riteni.

Jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem biežāk ir raksturīgi ar velosipēda vadīšanu šķietami nesavienojami ieradumi - viņi divas reizes biežāk (32%) nekā velosipēdisti vidēji (16%) mēdz klausīties mūziku. Tāpat šai grupai biežāk nekā vidēji ir raksturīgi centieni riteņa vadīšanu apvienot ar maltītes ieturēšanu.

Komentāri 3

.

tā vienmēr ir bijis. Sievietes ir vājais dzimums, kurš līdz ar to ir arī melīgs

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 12:56

hmmm

ja ka tad noliekat sievietes ka parasti,tas ir berniskigi un stulbi.un kapec netiek pieminets,tas ka soferisi ritenbraucejus vispar neuzskata par satiksmes dalibniekim.vairakkart esu parliecinajusies par to.soferi vispar ir diezgan beskaunigi un uzskata ka viniem ir prieksrocibas,liekas ka ta dala soferu noteikumus neparzin.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 20:01

Lietotāju raksti